fbpx
Close

Ville Heiskanen: Raadiku esilekerkimine oli Soomes suur üllatus – ta avas meie silmad

Ville Heiskanen. | Foto: Karl Rinaldo

Tänavuse Võru võrkpalliturniiri üks kogenumaid osalejaid oli Akaa Volley 33-aastane nurgaründaja Ville Heiskanen, kes on aastate jooksul puutunud kokku mitmete eestlastega.

Nii mullu kui tunamullu Pielavesi Sampos Andrus Raadikuga koos mänginud Heiskanen tõdeb, et pärnaka esilekerkimine oli nii temale kui kogu Soome võrkpallile suur üllatus. Raadik purustas mäletatavasti oma esimesel välishooajal (30-aastasena!) Soome kõrgliiga punktirekordi.

“Raadik oli minu jaoks täielik üllatusnimi,” tunnistab Heiskanen. “Tegelikult oli ju nii, et meie meeskonda pidi tulema Avo Keele poeg Martti. Veidi hiljem selgus, et Marttiga koos võetakse Pärnust veel üks mängija. Andrus tuli ja kerkis hoobilt liiga paremate mängijate hulka. Ta avas soomlaste silmad, näidates meile väga lähedalt, millisel tasemel on ka meie jaoks tundmatud Eesti koondises mitte kunagi mänginud võrkpallurid (Raadik liitus koondisega esmakordselt 2017. aastal – toim.).”

Heiskanen toob Raadiku peamiste tugevustena välja kaks elementi.

“Esiteks kindlasti tema võimas rünnak ja teiseks sõrmedega servi vastuvõtmine. Ja lisaks õppis ta kiiresti väga hästi soome keelt rääkima! Andrus on muhe tüüp,” muigab Heiskanen.

Heiskanen jälgib rahvusvahelist võrkpalli palju ja tunneb uhkust ka lõunanaabrite edu üle.

“Eesti koondise tase on kõvasti paranenud. Alles mõni aeg tagasi oli Soome sammu võrra Eestist ees, aga täna ütleksin ma, et lood on vastupidised. Vaadakem kasvõi seda, kui paljud Eesti võrkpallurid mängivad Euroopa tippliigades. See on muljetavaldav,” kiidab Heiskanen. “Ka Eesti klubivõrkpalli tase pole kehv, kuigi koondisega seda muidugi võrrelda ei anna. Arvan, et Saaremaa, Pärnu ja Tartu võiksid Soomes kindlasti heidelda medali eest. Võib-olla vaid Meistrite liiga põhiturniiril mänginud Sastamala VaLePa ja Raadiku koduklubi Savo Volley (kahe hooaja vahel ühendasid Sampo ja Leka Volley jõud – toim.) oleksid hetkel Eesti tippudest veidi paremad.”

Kuidas hindab aga Heiskanen Soome kümnenda klubi Akaa Volley uut peatreenerit Oliver Lüütseppa?

“Esmamulje on hea! Oliver on saanud meeskonna enda taha,” hindab soomlane. “Ta on väga nõudlik treener, kes ei vaata asjadele läbi sõrmede. Ta suhtleb trennis mängijate palju. Õnneks on sissetulev info ka igati pädev ega ole öeldud asjata. Mind ei häiri ka see, et ta on minust kaks aastat noorem.  Vastupidi, ta käib ajaga kaasas ja teab, kuidas tänapäeval treenima ja mängima peab,” lisab Heiskanen.

scroll to top