fbpx
Close

Võidukas Rikberg: see on üks ütlemata magus tiitel

Alar Rikberg, Rait Rikbergi poeg Robert Rikberg ja Albert Hurt intervjuud andmas. | Foto: ekraanitõmmis

Aadu Luukase karikafinaalist väljus kaheaastase pausi järgselt võitjana Tartu Bigbank. Kindla võidu peaosalised Alar Rikberg ja Albert Hurt olid mängujärgselt mõistagi heas ja ülevas meeleolus ning jagasid meelsasti esmamuljeid. 

Palju õnne, mehed! Eesti karikavõit on tõsiasi. Alar ja Albert, kolmanda geimi lõpp läks nugade peale, aga tulite raskest olukorrast edukalt välja ja võitsite karika, kui magus see on?

Albert: Väga magus, Juku (Juhkami – toim.) ütles intervjuus, et võidame 3:0. Ma teadsin, et saab raske mäng olema. Esimese geimi saime kätte, teine läks lihtsalt, Selver tegi palju omavigu. Kolmandas tundus, et hakkas ära minema, tegin ühe taktikalise servi vastuvõtu vea, võeti mind välja, Taavet tuli asemele, tegi serviseeria, olime tagasi mängus ja lõpu saime endale.

Alar, eelmisel aastal jäi sama meeskonna vastu karikavõit võtmata siinsamas koduses ülikooli spordihoones, täna tuli see ära. Millised on sinu praegused tunded ja mõtted?

Alar: Väga mõnus on olla, väga raske oli see ettevalmistamine, sellepärast on see ka üks äraütlemata magus tiitel. Selver punnis. Kui eelmise aastaga võrrelda, siis seal olid neil kogenud mehed olemas, kes mitte ainult ei punninud, vaid otsustasid – Raadiku matšpall, Teppan ja Kollo samamoodi. Esimeses geimis oli meie rünnak täna super, väga lust oli vaadata, teine oli puhas sevigeim, tegime nende vastuvõtuosakonnaga 1:0, kolmas oli finaalivääriline tõsine võitlus. Nagu Albert ütles – käis korra puhkamas, tuli tagasi ja lõi matšpalli ära.

Albert, alustasid mängu väga hästi, esimeses geimis 7-st 7 ja rünnakul 100%. Päris lõpuni nii välja ei tulnud, aga arvestades seda, et sul on olnud selja ja põlvega probleeme, siis täna tundus, et tundsid end hästi. 

Tundsin hästi. Esimene geim algas väga hästi, oli ka paar õnnelikku õnnetust. Mõned pallid, mis tegelikult maha ei peaks jääma, jäid maha. Tuli enesekindlus ja sealt edasi oli kõik hästi. Terviseprobleemidele ei olnud praegu aega mõelda, võib-olla on mõned tabletid veel sees, mis aitasid. (muigab  – toim)

Alar, keda sa täna esile tooksid? Tean, et tahaksid terve meeskonna esile tuua.

Loomulikult. See, et me siin üldse oleme. Ütlen ausalt, et hommikul tegi minu päeva ilusaks juba see, kui saime kõik 13 negatiivset koroonatesti tulemust. Siis ärkasin, läksin õue, vaatasin, et päike ka paistab – veel parem. Sain vennalastele jõulukingidki ostetud ja kõige suurema jõulukingituse tegid mu oma mehed nüüd õhtul. Äraütlemata mõnus, praegu juba täielik pingelangus. Selline mõnus ja tühi on olla. Nüüd on aeg natukene puhata ja jõule nautida.

Aitäh teile mõlemale, palju õnne veel kord ja edu hooaja teiseks pooleks!

scroll to top