Võimas Pärnu võitis Tartut ka finaalseeria kolmandas mängus!

Chizoba. | Foto: Gertrud Alatare

Eesti meistrivõistluste finaalseeria kolmandas mängus alistas Pärnu Võrkpalliklubi taaralinnas peetud maratonkohtumises 3:2 (23:25, 15:25, 25:18, 25:23, 15:13) Tartu Bigbanki ja juhib seeriat juba 3:0.

Tartu alustas kohtumist Hindrek Pulga vedamisel selgelt paremini ja võitis kaks esimest geimi, kuid Pärnu kogus end ning Chizoba ja Ilja Kovalovi rünnakute toel suudeti raskest seisust välja tulla ja viia mäng viiendasse geimi. Otsustavat vaatust alustas paremini külalisvõistkond, minnes Chizoba kahe ässa toel 4:2 juhtima, kuid pooli vahetati Tartu 8:7 eduseisul. Lõpupunktide heitluses näitas paremat mängu Pärnu ning Hindrek Pulga rünnakueksimus lõpetas viienda geimi 15:13 ja ühtlasi kogu mängu 3:2 külaliste kasuks.

Võitjate resultatiivseim oli tavapäraselt brasiillane Chizoba Neves Atu 31 punktiga (+14). Suvepealinna vastuvõtt oli 48%, rünnak 47%, lisaks saadi 8 blokki ja löödi 6 ässa. Kaotajate parimaks kerkis Hindrek Pulk 24 silmaga (+16). Tartlaste vastuvõtuprotsendiks kujunes 41, rünnak 39%, lisa tuli 12 sulustamise ja 10 ässpallingu näol, neist 5 kanti Samuel Walkeri arvele.

Nelja võiduni peetav finaalseeria võib lõppeda juba pühapäeval Pärnus, mäng algab kell 17.00.