Võimas Venno vedas Eesti koondise Kuldliiga finaalturniiri lävele

Eesti rahvusmeeskond. | Foto: CEV

Eesti rahvusmeeskond alustas Lätis Liepajas toimuvat Kuldliiga teist alagrupiturniiri Hispaania vastu ning võttis pärast ebaõnnestunud mängu algust siiski 3:1 (22:25, 25:13, 25:18, 25:16) võidu, vahendab võrkpalliliit.

Pärast ebaõnnestunud algust tegi peatreener Cédric Énard mitu vahetust ning meeskond leidis uue hoo ja ülejäänud geimid kulgesid kindlalt Eesti kontrolli all. Eestil on nüüd A-alagrupi liidrina kogutud nelja mänguga 11 punkti, Belgial on ühe vähem peetud mängu juures 7, Hispaanial 3 ja Lätil 0 punkti. Nüüd on veel vaid teoreetiline võimalus, et Eesti koondis ei pääse kahe nädala pärast Belgias Kortrjikis toimuvale finaalturniirile.

Väga hea esituse tegi diagonaalründaja Oliver Venno, kes tõi Eesti resultatiivseimana 26 punkti (+20). Vahetusest suurepäraselt mängu tulnud Karli Allik lisas 16 punkti (+12), 15 silma (+10) jäi Kristo Kollo arvele, Ardo Kreek lisas 9 (+4) ning Timo Tammemaa 8 punkti (+6). Koos Allikuga avageimis vajaliku muutuse toonud sidemängija Robert Viiber tõi lisaks mängu juhtimisele ka 4 punkti. Viiber valiti ka Eesti meeskonna parimaks.

Eesti vastuvõtt oli täna 60%, rünnakuid lahendati 62-protsendiliselt, blokist saadi 8 punkti, servil löödi 11 ässa (nii Kollo, Alliku kui Venno arvele jäi 3 ässa) ning servil eksiti 14 korral. Hispaania resultatiivseim oli 13 punktiga (+7) Augusto Colito. Hispaania vastuvõtt oli 41%, rünnak 46%, blokist saadi 6 ja servilt 3 punkti (eksiti 11 pallingul).

Nurgaründaja Karli Alliku jaoks oli tänane kohtumine selle suve esimene võimalus pikalt mängus olla. Ta säras nii servijoone taga kui ka rünnakul, tuues lõpuks 16 punkti. “See oli selline hea meeskonnavõit. Vahetusmängijad, kes platsile tulid, suutsid tuua lisaenergiat. Mängu alguses olime passiivsed ja lasime Hispaanial mängu sekkuda. Võidu võti oli see, et surusime nii agressiivselt servi ja blokk-kaitsega, et neil ei olnudki enam võimalust,” sõnas Allik.

Vaata Kari Alliku pikka intervjuud:

Peatreener Cédric Énard oli võidu üle rõõmus, kuid tunnistas, et viltu läinud mängu algus tegi kurjaks ja see peab tulevikus muutuma. “Midagi on nende algustega valesti. Ka Tartus olid algused kehvad, aga mitte päris sellised nagu täna. Pean sellest meestega rääkima ja see peab muutuma. Ma ei tea, kas see on vähene enesekindlus või mänguks ette valmistumine vaimselt. Mängijad on ju kõik võitlejad ja mängu käigus nad täna seda taas tõestasid, aga see peaks kohe kohtumise alguses juhtuma. Tugevama vastasega pole sellise algusega midagi teha,” sõnas juhendaja.

“Positiivse poole pealt saime võidu ja sain treenerina taas tõestust, et saan kõigile mängijatele loota. Tean, milleks on võimelised nii Karli kui ka Kristo ja Olku oli täna lihtsalt imeline. Vibu oli samuti hea ja kõik teised samuti, oli tõeline meeskonnavõit ja see on hea.”

Mängu käik:

Eesti algkoosseis: Renet Vanker, Oliver Venno, Ardo Kreek, Timo Tammemaa, Kristo Kollo, Märt Tammearu, libero Silver Maar.

Mängu algus oli väga keeruline ja Eesti leidis end 0:7 kaotusseisust. 3:11 seisul vahetas peatreener Cédric Énard Tammearu asemele mängu Karli Alliku, samuti sekkus peagi Albert Hurda asemel Kristo Kollo. Kui tablool olid numbrid 9:17, vahetati Eesti poolel sidemängijaid ning Vankeri asemele tuli Robert Viiber. Veel jõuti Venno rünnakust kolme punkti kaugusele 19:22 ning Alliku kaks järjestikust rünnakut vähendasid vahe 21:23-le. Hispaania võitis siiski geimi 25:22.

Teist geimi jätkati sama koosseisuga. Kollo täpselt joonele sihitud ässa järel haaras Eesti 3:0 edu ning Kreegi blokipunkti järel oldi ees 7:2. Geimi keskel kasvatas Venno meie eduseisu 13:7-le ning seda vaatust kontrollis servijoone taga kõvasti juurde pannud Eesti kindlalt, võttes lõpuks 25:13 geimivõidu.

Kolmanda vaatuse alguses pikalt servijoone taga säranud Allik lõi järjekordse ässa, tuues tabloole seisu 8:4. Eesti 10:4 eduseisul kasutasid hispaanlased mõtlemisaega. Kollo kaval löök andis 12:7 edu ning ka kaks järgmist punkti kuulusid Eesti meeskonnale. Hispaania enam ohtlikuks ei saanudki, Tammemaa serviäss lõpetas geimi 25:18 Eestile.

Neljada geimi algus oli tasavägine, kuni Venno rünnakud ja Kollo äss viisid Eesti meeskonna 7:7 viigiseisult juhtima 10:7. Geimi keskel käristas Kollo tagailiinirünnak vahe juba 14:9-le ning Eesti oli jätkuvalt sõiduvees. Kreek lõpetas edukalt temporünnaku – 18:10 ning neljanda geimi võitis Eesti 25:16 ja kohtumise 3:1.