fbpx
Close

Võitlus itaallaste ja ajaga: kas Kuressaares näeb kahel järjestikusel päeval maailma tippvõrkpalli?

Saaremaa Võrkpalliklubi peatreener Ioannis Kalmazidis ja sidemängija Artis Caics. | Foto: Irina Mägi/Saaremaa VK

Saaremaa Võrkpalliklubi loodab pidada mõlemad CEV Challenge Cupi veerandfinaalmängud Itaalia tipu Milanoga järgmisel nädalal Kuressaares.

“Praegu proovivad kaks klubi ja Euroopa võrkpalliliit jõuda lahenduseni, et mõlemad mängud meie kodusaalis pidada,” sõnas Saaremaa klubi mänedžer Hannes Sepp täna pärastlõunal Võrkpall24’le. “Oleme tegelenud sellega juba pühapäeva õhtust saati. Jutt käib detailidest, mis tuleb omavahel kokku leppida. Kuna oleme niigi praeguse seisuga kaotanud rahaliselt 10 500 eurot seoses Milanos ärajäänud avamänguga (saarlased loodavad paar tuhat eurot lennupiletitele ja majutusele kulutatud summast tagasi saada, ent rohkem pole tõenäoline – toim.), siis soovime, et itaallased võtaksid teise mängu korraldamise osas mõned kulud enda peale, kuna idee poolest peaksid nemad korraldajad olema. Loodame, et täna-homme jõuame kokkuleppele.”

Selge on see, et üks mäng peetakse Saaremaal 4. märtsil ehk järgmisel kolmapäeval. Teine matš, mis sel nädalal koroonaviiruse puhangu tõttu Itaalias ära jääb, mängitaks Kuressaares kas päev varem või hiljem ehk 3. või 5. märtsil.

“Kui me kokkuleppele ei jõua, siis korraldab CEV ühe kohtumise neutraalsel väljakul, mis tähendaks aga mõlema klubi jaoks praegu välja pakutust selgelt suuremaid kulusid. Loodan siiralt, et saame asjad ilusti aetud, sest seoses kahe mänguga on meil vaja miljon asja ümber korraldada, alustades lisatribüüni ehitamisest ja lõpetades kohtunike transpordiga,” selgitas Sepp.

Ent mis juhtub siis, kui itaallased ei pääse kodumaalt tulemagi? “Eks siis peab CEV-ist uurima, millised on reeglid. Kas mänge saab edasi lükata või mitte. Poolfinaalid tulevad peale märtsi kolmandal nädalal. Loogika ütleb, et kui itaallased ei saa mängule tulla, siis peaksime meie edasi pääsema, kuid ma ei taha spekuleerima hakata. Praeguse seisuga peaks 4. märtsil meie kodus mäng toimuma, lahtine on vaid teise kohtumise aeg ja koht,” vastas Sepp.

Saarlased panevad kodumängu(de)ks maha taraflex-põranda ja ehitavad ühe või kaks lisatribüüni. “Kui paneme otsatribüüni, siis on kokku 1600 istekohta, aga kui paneme otsa- ja nurgatribüüni, siis 1800 istekohta,” selgitas Sepp.

4. märtsi mängule saab pileti juba soetada eelmüügist.

 

scroll to top