Võitlus kolmanda koha nimel: Pärnu oma noored tõid kastanid tulest, Selveri kindel võit pakkus närvikõdi

Pärnu peatreener Avo Keel tegi olulisel hetkel õiged vangerdused, ühe mehena tõi ta platsile esiplaanil keskenduva Ivory Õuekallase. | Foto: Aivar Kütt/Pärnu Võrkpalliklubi

Credit24 Balti liiga põhiturniiri eelviimane võistluspäev tõi närvikõdi mõlemas Eestimaa pinnal peetud mängus. Kui suvepealinnas nägid võrkpallisõbrad suurepärast tagasitulekut, siis pealinnas mängiti maha üks väga pingeline 3:0 mäng.

Pärnu Võrkpalliklubi läks Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme vastu paberil küll favoriidirollis, kuid pidi kahes esimeses geimis siiski vastaste paremust tunnistama. Seejärel vangerdas kodumeeskond nurgaründaja ja sidemängijaga, kui brasiillased Gabriel Cavalcante ja Jo Mauricio vahetati noorte eestlaste vastu välja. Ivory Õuekallase ja Richard Voogeli abiga pöörati ülejäänud mäng enda kasuks, võites lõpuks numbritega 3:2 (24:26, 21:25, 25:21, 25:18, 15:8). Üleplatsimängija oli 23 punkti kogunud Markus Uuskari (+9), kuid tõeliselt hea mängu tegi ka 71% rünnakutest lahendanud ja 4 blokipunkti kogunud temporündaja Bohdan Mazenko (16/+11). Daugavpilsi meestest küündis 21 punktini Andris Širjakovs (+9).

Tallinna Selver suutis pingelisi geimilõppe võites saada kirja 3:0 (25:23, 25:22, 25:23) tulemuse samuti kolmandale kohale konkureeriva meeskonna Gargždai Amber-Arlanga üle. Selveri võitu panustas enim diagonaalründaja Timo Lõhmus, kes tõi 18 punkti (+9). Artur Vincelovic vastas Gargždai poolel 14 punktiga (+9).

TalTechi meeskond, kes on teise koha juba kindlustanud, sai täna tehnilise 3:0 võidu Jekabpilsi Luši üle, kes otsustas Tallinnasse mitte võistlema sõita.

Enne põhiturniiri viimast mängupäeva on kohad kindlustanud tabeli esimene meeskond Tartu Bigbank ja teine meeskond TalTech. Kolmandaks kerkis tänase võidu abil Tallinna Selver, kes on kogunud 28 punkti. Lõplik kolmanda koha omanik selgub aga homme, sest nii neljandal real asuval Gargždai Amber-Arlangal kui viiendal positsioonil oleval Pärnu Võrkpalliklubil on kogutud 25 punkti. Jekabpilsi Luši jääb pidama kuuendale kohale, olenemata homsest mängust Pärnu vastu.

Seitsmenda asetuse saab veerandfinaalideks Riia Tehnikaülikool/Jurmala ja läheb seega final fouri eelringis vastamisi TalTechiga, kaheksandana astub Tartu Bigbanki vastu võitlustulle Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme.

Homme tuleb Tartu Bigbankile kell 14 külla Gargždai Amber-Arlanga, TalTech kohtub kell 19 koduväljakul Daugavpilsi Ülikool/Ezerzemega. Pärnu võõrustab kell 16 Jekabpilsi Lušit, kes peab hakkama saama ilma noortevõistlustel viibivate sidemängijateta. Nii on Pärnul hea šanss kerkida Tallinna Selveri asemel kolmandale kohale.

Võrdsete punktide puhul loeb esiteks võitude arv ja teiseks geimide suhe. Veerandfinaalseeriad algavad 17. veebruaril, final four peetakse 25.-26. veebruaril Tartu A. le Coq spordihoones.