fbpx
Close

Vollepere õnnitleb: Rivo Vesik saab presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi!

Rivo Vesik. | Foto: volley.ee

Sel aastal saavad Eesti presidendilt teenetemärgi 152 inimest, kelle hulka kuulub ka endine tipprannavõrkpallur, nüüdne Venemaa rannavollekoondise treener ja “Kuldse geimi” üks saatejuhte Rivo Vesik.

40-aastane pärnakas teenib Valgetähe V klassi teenetemärgi selle eest, et viis treenerina Venemaa tippduo Oleg Stojanovski ja Vjatšeslav Krassilnikovi 2019. aastal maailmameistriks.

Valgetähe teenetemärgi asutas Konstantin Päts 7. oktoobril 1936 Eesti rahva vabadusvõitluse mälestamiseks. Pärast taasiseseisvumist antakse Valgetähe teenetemärki riigiteenistuses või kohaliku omavalitsuse teenistuses olevatele isikutele, samuti majanduse, hariduse, teaduse, kultuuri või spordi alal osutatud või muude üldkasulike teenete ning saavutuste tunnustamiseks.

Kokku antakse tänavu teenetemärk kümnele spordiinimesele.

Valgetähe IV klass:

Andrei Nazarov – kergejõustikutreener. Endine kümnevõistleja, kelle juhendamisel on silmapaistvate tulemusteni jõudnud suur hulk kergejõustiklasi.

Valgetähe V klass:

Urmo Aava – rallispordi edendaja ja endine rallisõitja. Kümne aasta jooksul korraldanud Balitkumi suurimat rallivõistlust Rally Estonia, mis on andnud märkimisväärse panuse rallispordi edendamisse ning kohaliku piirkonna majandusse.

Tarmo Hõbe – rallispordi edendaja. Kümne aasta jooksul korraldanud Balitkumi suurimat rallivõistlust Rally Estonia, mis on andnud märkimisväärse panuse rallispordi edendamisse ning kohaliku piirkonna majandusse.

Silver Kütt – rallispordi edendaja. Kümne aasta jooksul korraldanud Balitkumi suurimat rallivõistlust Rally Estonia, mis on andnud märkimisväärse panuse rallispordi edendamisse ning kohaliku piirkonna majandusse.

Tanel Leok – motospordi edendaja. Lõpetas tänavu oma 20. hooaja motokrossi maailmameistrivõistlustel. Korraldanud ka endanimelisi heategevuskrosse, et toetada liikumispuudega lapsi.

Tiit Pekk – kohaliku elu ja spordi edendaja Ida-Virumaal. Täitnud pikka aega erinevaid rolle Rahvusvahelises Suusaföderatsioonis, olnud 1999-2011 Otepää murdmaasuusatamise MK etapi peakohtunik.

Jüri Tarto – sulgpallitreener. Oma 45-aastasese treeneriameti jooksul treeninud Eesti koondislasi ja mängu nautijaid, õpetanud treenereid ning osalenud ka ise veteranide turniiridel.

Ain-Ivar Tupp – spordielu edendaja ja spordivõistluste korraldaja Lõuna-Eestis juba 20 aastat.

Rivo Vesik – rannavõrkpalli treener, endine rannavõrkpallur. Viis treenerina 2019. aastal maailmameistriks rannavõrkpallipaari Oleg Stojanovski – Vjatšeslav Krassilnikov.

Vladimir Všivtsev – MTÜ Äkke Spordiklubi ja Äkkeküla tervisespordikeskuse eestvedaja. Spordielu edendaja Narvas, rahvaspordiürituse Narva Energiajooksu rajameister ja kohapealne korraldaja ning paljude rattaspordivõistluste läbiviija.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Võrkpall24.ee (@vorkpall24.ee)

scroll to top