fbpx
Close

Vollesarja avaetapp Tartus: suur hulk osalejaid, varasemast erinev turniir, Nõlvak mängib treeneriga

Dmitri Korotkov – Timo Lõhmus, Renate Pikk – Juudit Kure/Pohhomov, Kusti Nõlvak ja Liisa Soomets mullusel Tartu turniiril aktsioonis. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Sel nädalavahetusel tehakse Tartus algust tänavuse Eesti karikavõistluste sarjaga. Esimesele võistlusele registreeris suisa 25 mees- ja 24 naispaari, mis kinnitab taaskord, et rannavolle on Eestis ka tõsisemate harrastajate seas üha populaarsemaks muutumas.

Meie tugevaim meespaar on sedapuhku esindatud poolikult, sest Kusti Nõlvak osaleb turniiril vigastatud Mart Tiisaare asemel treener Indrek Verroga, kes veel hiljuti mängis saalivõrkpalli Eesti esiliigas. Esmaspäeval Kangrus peetud sõprusturniiril teenisid Nõlvak ja Verro esikoha tubli turniiri teinud noorteduo Rasmus Meiuse ja Karmo Saviaugu ning Dmitri Korotkovi ja Timo Lõhmuse ees. Täna õhtul mängivad Nõlvak ja Tiisaar sarnaselt mitmete meie teiste tippudega uue Kloogaranna vollefestivali avaetapil.

Tuntumatest paaridest ja peamistest esikohapretendentidest võib Tartu turniiri osas välja tuua veel kindlasti Dmitri Korotkovi ja Timo Lõhmuse ning Urmas Piigi ja Sander Steinbergi, aga miks mitte ka meie parima noortepaari Kaur Erik Kaisi ja Rasmus Meiuse. Kaur Erik Kaisi vend, 46-aastane Kaarel Kais alustab järjekordset vollesuve, paariliseks Mart Tiisaare vanem vend Rein Tiisaar. Eelmisel aastal just Tartu turniiril parimaks mängijaks valitud Argo Arak, kes on 45 eluaastaga Kaisi kõrval alles poisike, mängib seekord teise vanameistri Andres Leismanniga. Meeste turniirile on registreerunud ka neli Läti paari, kuid erinevalt eelmise aasta Tartu osavõistlusest nende kõige nimekamad mehed tänavu kaasa ei löö.

Naiste turniiril on võistlustules mullused Eesti meistrivõistluste finalistid ja aastaringselt rannavollega tõsiselt tegelevad Liisa Soomets – Heleene Hollas ning Renate Pikk – Juudit Kure-Pohhomov. Samuti lööb kaasa mullu koos esimese Eesti meistrivõistluste medali võitnud paar Maret Kuuse – Merilyn Jõearu. Kaasa teeb ka kaks duot Lätist ja üks Leedust.

Võistluste peakohtuniku Mehis Merilaineni sõnul algas kolmapäeva varahommikul nii meeste kui ka naiste turniiri asetuste paika panemine ja turniiritabelite koostamine. Mõlemal turniiril pääseb 12 asetatud paari otse põhiturniirile, ülejäänud duod asuvad kohta põhiturniiril püüdma reede õhtul kvalifikatsiooni kaudu. “Põnev aasta tuleb!” oli Merilaineni lühike ja konkreetne kommentaar eesootavale.

Tartu turniir tuleb varasemast erinev, sest publikut lubatakse uuesti spordivõistlusi vaatama alates 14. juunist. Kui varasemalt olid tähtsamad mängud peetud Tartu raekojas, siis tänavu viiakse kõik mängud piirangute tõttu läbi linnamürast eemal Emajõe ääres asuvas Tartu rannakeskuses.

Grand Prix sari koosneb sel suvel kuuest etapist, uue mängupaigana on kavas Kloogaranna etapp. Sarja viimaseks etapiks on Värska Vesi Cup Paides, kus selguvad Eesti meistrid.

Sarja üldarvestust ei peeta, eraldiseisva etapina toimuvad Eesti karikavõistlused ja Eesti meistrivõistlused. Kõigil etappidel näeb otsustavatest mängudest ka otsepilti. Sel aastal on kasutusel uus registreerimise ja tulemuste platvormhttps://beachvolley.io/ee/tour/EBV.

Tartu etapile registreerunud paarid leiab siit.

Grand Prix 2021:

  • 4.-6. juuni Jazz Pesulad Cup, Tartu
  • 18.-20. juuni Optibet/Teras Beach Cup, Tallinn
  • 2.-4. juuli McDavid Cup, Pärnu
  • 16.-18. juuli Nokia Cup, Viljandi
  • 30. juuli-1. august M.V Wool Cup, Kloogaranna (Karikafinaal)
  • 13.-15. august Värska Vesi Cup, Paide (Eesti meistrivõistlused)
scroll to top