fbpx
Close

Võrkpall naaseb pikalt pausilt eriti varajase matšiga, pühapäeval näeb telemängu

Kas Tartu Bigbank ja Albert Hurt suudavad seekord TalTechist võõrsil jagu saada? | Foto: Riina Vals/SK Duo

Credit24 Meistriliiga naaseb laupäeval kolmenädalaselt pausilt, kui Tallinna Tehnikaülikool võõrustab kell 13.00 algavas mängus Tartu Bigbanki.

Varajane algusaeg on tingitud sellest, et neli tundi hiljem algab TalTechi spordihoones juba korvpalli teleülekanne.

Balti liigas on TalTech ja Tartu mänginud sel hooajal korra, kui lõuna-eestlased teenisid 11. novembril kodus peetud telemängus 3:0 võidu. Karikavõistluste poolfinaalseerias oli aga TalTech kodus toimunud avamängus 3:1 tartlastest parem, ent kaotas päev hiljem võõrsil peetud kordusmängu 0:3 ja seejärel ka kuldse geimi 3:15.

Tartu juhendaja Alar Rikbergi sõnul on meeskond pärast 22. detsembril peetud karikafinaali põhiliselt puhanud. “Meil oli viis vaba päeva järjest pärast finaali. Seejärel tegime rahulikult nii jõudu kui ka tehnikat, esimese tõsisem kuuiku-trenn leidis aset eile,” avalikustas Rikberg. “Meie eesmärk oli pausi ajal mängijate tervis mingilgi määral korda saada. Kui ikkagi nii suur osa võistkonnast oli poolvigane või vigane, siis tuli kehale puhkust anda. Meie lähenemine pole selline, et lähinädalatel vormis oleksime. Meie pilgud on kaugemale suunatud.”

Ka TalTechi meeskonna fookus on pausi ajal olnud osaliselt mängijate tervisel, ütles klubi peatreener Janis Sirelpuu volley’le. „Paar päeva tagasi vigastas üks meie olulistest mängumeestest trennis hüppeliigest ja hetkel proovime teda maast uuesti kerkima panna. Meil on hädasti vaja, et kõik põhimehed rivis oleksid, sest erinevalt pikema pingiga satsidest pole meil vahetusmeeste kastist samaväärseid mehi platsile tuua,” tõdes Sirelpuu.

Ka laupäeva õhtul peetakse Eesti klubide vahel üks eeldatavalt põnev vastasseis, kui valitsev Eesti meister Pärnu võõrustab kell 17.00 vastset karikavõitjat Tallinna Selverit. Mängunädala lõpetab pühapäevane telemäng, kus TalTech võõrustab kell 17.00 Pärnut.

Naiste meistriliigas peetakse nädalavahetusel kaks kohtumist, kui Famila/Võru kohtub Tartu Ülikool/Bigbankiga esmalt laupäeval kell 15.00 Võrus ja seejärel pühapäeval kell 13.00 Tartus.

Credit24 Meistriliiga tabeliseis.
scroll to top