fbpx
Close

Võrkpall on ohtlikem? Itaallaste uuring on pannud ka selle tegijaid tulemuste õigsuses kahtlema

Vabas õhus toimuva rannavõrkpalli kohta ei tohiks uuringu tulemused mingil juhul käia. | Foto: Erakogu

Torino polütehnikum sai valmis uurimusega, milles pandi koroonaviiruse levikuohu järgi pingeritta populaarsed spordialad. Paljudele üllatuslikult näitasid tulemused, et suurim risk on mängida just võrkpalli, mille oht on isegi suurem kui sellistel kontaktaladel nagu ragbi ja poks.

Uuringus võeti arvesse nakatumisoht spordiasutuses, trenningväljakul ja võistlusolukorras (nii ainult väljakul kui ka publikut arvesse võttes). Kõige väiksema nakatumisohuga on välja toodud sportvõimlemine ja tennis. Võrkpall sai seejuures kõrgeima skoori kõikides alamkategooriates. Seda, mil moel saab võrkpall olla ohtlikum kui näiteks korvpall või käsipall, kus on kehakontakti oluliselt rohkem, pole täpsustatud.

Uurimistöö tellijaks oli Itaalia Olümpiakomitee ning uurimuse tulemused peaksid aitama pärast kriisiolukorra lõppu erinevate spordialade liigad uuesti ree peale saada. Mahuka 404-leheküljelise töö valmimiseks küsitleti 387 spordiala föderatsioone. 

Vaatamata laiapinnalisele andmestikule on tulemused lugejate arvates pigem paradoksaalsed, vahendab Itaalia väljaanne Repubblica.it. Ka Itaalia võrkpalli suurkuju Ivan Zaitsev on sotsiaalmeedias jaganud oma rahulolematust selliseid tulemusi nähes. Küsimusi on tekkinud nii palju, et isegi töö tegijad ja tellijad on hakanud kahtlema küsitletud alaliitude aususes ja objektiivuses.

Uuringu tulemused. | Allikas: Itaalia Olümpiakomitee

Artikli autor: Kertu Laak

scroll to top