fbpx
Close

Võrkpall24 korraldab detsembris esimesed mitteametlikud talvised Eesti meistrivõistlused rannavolles

Ülemiste vollefestivali populaarsuse kasv andis korraldajatele idee teha juba sel aastal ka esimesed mitteametlikud Eesti meistrivõistlused. | Foto: Catherine Kõrtsmik

Võrkpall24’l on hea meel teatada, et koostöös Ülemiste Beach House’i ja Ülemiste vollefestivaliga korraldatakse juba 11. ja 12. detsembril esimesed mitteametlikud talvised Eesti meistrivõistlused rannavolles noortele ja täiskasvanutele.

“Eestis on rannavõrkpalli populaarsus kasvanud tänu viimastel aastatel valminud rannahallidele hüppeliselt,” ütles meistrivõistluste üks peakorraldajaid, suvel ka ise Eesti karikaetapil poodiumile pääsenud Nils Rühka. “Täna on teada seegi, et lisaks Harjumaale ja Tartumaale, kus saab aastaringselt võrkpalli mängida, kavandatakse uusi rannahalle juba nii Pärnumaale, Lääne-Virumaale kui ka Ida-Virumaale. Ja nagu on näidanud meie isiklikul kogemusel suvine Kloogaranna turniiride-sari ja sügisest kevadeni vältav Ülemiste vollefestival, on täna pigem küsimus selles, kuidas kõik soovijad ära mahutada, mitte selles, kas osalejaid on piisavalt. Seetõttu usun, et on viimane aeg hakata lisaks suvistele Eesti meistrivõistlustele korraldama ka talvel sarnases stiilis tšempionaati.”

Võistlusklasse on kokku kaksteist. Noortele on kavas tüdrukute ja poiste U14, U16, U18 ja U20 võistlusklassid. Täiskasvanutel on aga kaks võistlusklassi: harrastajad ja eliit. Eliit-klassis on lootust näha palliväljakul ka meie tugevamaid rannavõrkpallureid. Kõikide noorteklasside ja täiskasvanute eliitklassi võistlus toimub laupäeval, harrastajate seas selguvad meistrid pühapäeval.

“Ülemiste Beach House on Põhja-Euroopa üks suuremaid rannahalle, kus saab mängida korraga kuuel väljakul. Nii suurt üritust ühe nädalavahetusega väiksemas kohas polekski ilmselt varianti ära teha. Olgugi et saime korraldusliku poole osas asjad paika üsna viimasel hetkel, julgen kinnitada, et detsembri teine nädalavahetusel tuleb Eesti võrkpallisõpradele meeldejääv. Teeme kõik endast oleneva, et turniir oleks korraldatud parimal võimalikul viisil ja oleks omamoodi teerajaja Eesti rannavolles,” sõnas Rühka.

Võrkpall24 toodab esimese võistluspäeva ehk 11. detsembri õhtupoolikul koostöös Baltic Broadcastinguga tähtsamatest medalimängudest ka nelja kaameraga suure ülekande.

“Nii suurt üritust korraldades tuleb tänapäeva maailmas ka turundusele tõsiselt panustada. Kvaliteetne otseülekanne on sotsiaalmeedia postituste, fotogaleriide ja muu taolise kõrval üks paljudest väljunditest, kuidas meistrivõistlustele ja seeläbi ka rannavollele talvekuul tähelepanu tuua. Ja et märkimisväärne osa Eesti rannavolle arengus on seotud noortega, siis oleme otsustanud, et noorteklassides on osalustasu neli korda väiksem kui täiskasvanute seas,” lisas Rühka. Noortele on osalustasu 10 eurot paari kohta, täiskasvanutel 40 eurot paari kohta.

Registreerimine mitteametlikele talvistele Eesti meistrivõistlustele algab homme, 30. novembril. Registreerimine lõpeb järgmise kolmapäeva, 8. detsembri hilisõhtul. Registreerimisega seotud info leiab homsest Võrkpall24 portaalist.

Võistluste peakorraldajad:

Karl Rinaldo (email: karl@vorkpall24.ee, tel. 5334 1955)
Nils Rühka (email: nilsruhka@gmail.com, tel. 5624 7762)

*Noorteklassides toimub turniir juhul, kui antud võistlusklassis on registreerunud vähemalt viis paari.
*Korraldajad otsivad turniirile vabatahlikke, kellel palutakse ühendust võtta esialgu meili teel (info@vorkpall24.ee).

scroll to top