fbpx
Close

Võrkpall24 teeb Eesti ja Soome duellist otseülekande!

Eesti rahvusmeeskond. | Foto: Gertrud Alatare/CEV

Koduseks Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks valmistuv Eesti rahvusmeeskond peab sel nädalal kolm kontrollkohtumist Soomega. Võrkpalliliit andis sel nädalal teada, et koroonaviiruse leviku pidurdamise ja koondislaste kaitsmise eesmärgil peetakse kõik mängud publikuta. Olulisematest matšidest jõuab otsepilt siiski võrkpallisõpradeni.

Soomet võõrustatakse kolmapäevast reedeni. 11. ja 12. augustil algab mäng kell 16.00 ning 13. augustil kell 11.00. Et maailmas valitseva olukorra tõttu peab koondis enne suurturniiri tavapärasest vähem kontrollmänge ja võrkpallisõbrad saali ei pääse, otsustas Võrkpall24 lisaks neljapäevasele ametlikule kontrollmängule, mille ülekannet näeb Postimehest, pakkuda meie rahvusmeeskonna esitusest otsepilti ka homme kell 16.00 algavast treeningmängust.

Võrkpall24 otselülitus Kalevi spordihallist algab kolmapäeval juba kell 15.45 stuudioga, kus võetakse Eesti ja Soome koondise seis täpselt kuu aega enne finaalturniiri algust kokku. Koostöös Baltic Broadcastinguga tehakse ülekanne kolme kaameraga ning juhul, kui koondised annavad loa, suunatakse timeoutide ajal mikrofonid treenerite poole, et kuulata nende juhiseid mängijatele. Mängu kommenteerivad Karl Rinaldo ja Andrei Ojamets.

Peatreener Cedric Enardi kasutuses on nendeks kohtumisteks 17 mängijat. Prantslane ütles, et viimane ettevalmistusperiood on kulgenud soovitult. “Alustasime rahulikult, liigume edasi samm-sammult, et mitte üle forsseerida ja saada aimu, millises seisus mehed on. Vigastustega hädas olnud meeste osas püüame eriti ettevaatlikult tegutseda, aga algus on olnud hea,” kommenteeris juhendaja.

“Ootan väga, et saaksime end kuus kuue vastu mängulises olukorras proovile panna nii-öelda päris vastasega, mitte omavahelises mängus. Ootan meestelt juba praegu õiget meelestatust ja võitluslikkust, et septembri alguses oleks kõik nii nagu vaja. Mängudes kasutan kõiki 17 meest, mõistagi arvestan igaühe hetkeseisuga,” lisas Enard.

Soome on esimesed mängud augustis juba pidanud, kui eelmisel nädalal kohtuti kahel korral Riias Lätiga. Avamängu võitsid Avo Keele hoolealused 3:0 (25:22, 25:17, 25:19) ja teise 3:2. Et mõlemad meeskonnad katsetasid ohtalt erinevaid koosseise, pole suuri järeldusi võimalik Soome koondise mängust veel teha.

Rahvusmeeskonna koosseis mängudes Soomega:

Sidemängijad: Kert Toobal, Robert Viiber, Renet Vanker

Diagonaalründajad: Oliver Venno, Renee Teppan

Temporündajad: Ardo Kreek, Timo Tammemaa, Andri Aganits, Henri Treial

Nurgaründajad: Robert Täht, Kristo Kollo, Märt Tammearu, Albert Hurt, Karli Allik

Liberod: Silver Maar, Johan Vahter, Rait Rikberg

Kontrollmängud enne EM-finaalturniiri:

11. august kell 16.00 Eesti – Soome (treeningmäng); otsepilt Võrkpall24’s kell 15.45)

12. august kell 16.00 Eesti – Soome (ametlik kontrollmäng); otsepilt Postimees.ee’s kell 15.55

13. august kell 11.00 Eesti – Soome (treeningmäng)

26. august kell 16.00 Eesti – Hispaania (treeningmäng)

27. august kell 17.00 Eesti – Hispaania (treeningmäng)

28. august kell 16.00 Eesti – Hispaania (ametlik kontrollmäng)

scroll to top