fbpx
Close

Võrkpalliliit ootab ühisliiga osas soomlastelt vastust, formaadis tehti põhimõtteline muudatus

Karikafinaal Saku suurhallis. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti võrkpalliliidu initsiatiivil välja käidud idee Eesti, Soome ja Läti ühisliigast on jõudnud faasi, kus kolm riiki üritavad kokkuleppele jõuda uue sarja fundamentaalsetes küsimustes.

“Meil on järgmine jutuajamine soomlastega kolmapäeval. Lahtisi otsi on veel palju, kuid esialgne huvi mängida on olemas. Pigem on küsimus formaadis ja kuludes,” ütles võrkpalliliidu president Hanno Pevkur Võrkpall24’le.

Kui esialgu käis Pevkur välja ühe suure põhiturniiri plaani, kus 18 Eesti, Soome ja Läti meistriliigaklubi mängiksid omavahel kodus ja võõrsil läbi, siis pärast Liivimaa meeskondadega suhtlemist pakuti soomlastele välja oluliselt soodsam variant.

“Eesti ja Läti klubid eelistaksid seda, et kõigepealt mängitakse esimesed kaks ringi ehk kodus-võõrsil läbi praegustes liigades ja seejärel toimuks ühinemine, kus neli Eesti – Läti ja neli Soome paremat klubi moodustaksid tugevama grupi. See, kas mõlema liiga nõrgemad klubid mängiksid oma piirkonnas edasi või moodustaksid omavahel alumise grupi ja kuidas sealt veel play-off’i oleks võimalik pääseda, on arutamise koht. Soomlaste üks peamisi küsimusi on see, mitu mängu neil kokku tuleks. Kindel on see, et esimeste otsa klubidel kindlasti mänge vähemaks ei jääks,” kinnitas Pevkur.

scroll to top