fbpx
Close

Võrkpalliliit plaanib koondislaste baasil luua Soome kõrgliigas mängiva naiskonna

Eesti rahvusnaiskond. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti võrkpalliliidus on küpsenud kava Soome kõrgliigas mängiva naiskonna loomisest, mis aitaks edendada meie naiskonna taset, pakuks noortele kasvulava ja populariseeriks võrkpalli. „Plaan on tõesti teha Eestisse selline klubi, mis koosneb rahvusnaiskonna mängijatest, kel pole erinevatel põhjustel võimalik välismaale minna,” ütleb koondise statistik ja mänedžer Mihkel Sagar Eesti Päevalehes.

Potentsiaalse koosseisu kohta on veel palju küsimusi, kuid üldpilt, milliseks naiskond kujuneb, on Sagari sõnul paigas. „Need, kel on juba välisliigades head lepingud, satsiga ei liitu, küll aga ülejäänud koondislased. Kaasatakse ka noormängijad, kelles nähakse perspektiivi. Treener on veel lahtine, teda otsitakse. Mängupaikade asjus pole veel midagi kindlat, kuid loodetavasti saame kohtumisi pidada ka Eestis.”

Eesti viimaste aastate parematest naisvõrkpalluritest on hetkel välisklubita näiteks sidemängijad Julija Mõnnakmäe ja Kaisa Bahmatšev, nurgaründajad Nette Peit ja Anu Ennok, diagonaalründaja Kadi Kullerkann, temporündajad Eliisa Peit ja Liis Kullerkann ning libero Kristi Nõlvak.

Loe täispikka originaalartiklit Delfist.

scroll to top