fbpx
Close

Võrkpallimängud toimuvad publikuta ka lähinädalatel, ent pealinlased saavad homsest uuesti harjutama hakata

Kultuuriministeerium. | Foto: kul.ee

Vabariigi valitsus leevendas reedesel e-istungil kultuuri- ja spordivaldkonnas kehtivaid piiranguid, mis jõustuvad homsest ehk 1. veebruarist.

Tippspordi vaatenurgast on olulisim info see, et publikut ei tohi võistlustele lubada ka veebruari esimeses pooles. Uuesti vaatab valitsus koroonaviiruse levikuga seoses olukorra üle paari nädala pärast, seega pole veel päris välistatud, et näiteks 25.-27. veebruarini Tartus toimuv naiste Balti liiga finaalturniiril mängitakse tühjade tribüünide ees.

Harrastajad saavad homsest aga lisaks muudele Eesti maakondadele taas ka Harjumaal ja Ida-Virumaal võrkpalli mängida, sest Kultuuriministeeriumi vastne regulatsioon ütleb järgnevat: “Sisetingimustes tuleb kontaktsete ja kõrge viiruseleviku riskiga tegevuste puhul lähtuda 2+2 reeglist ning sellest, et ruumi täitumus ei tohi olla üle 50 protsendi. Kõrge viiruseleviku riskiga on tegevused, mille käigus toimub intensiivne sisse ja välja hingamine ning aerosoolide teke. Mittekontaktse ja madala riskiga tegevusi tohib läbi viia 10+1 rühmas. Kõrge viirusleviku riskiga spordialadel saab tegevusi läbi viia 10+1 rühmas juhul, kui järgitakse spordialaliidu, Kultuuriministeeriumi ja Terviseameti koostöös välja töötatud riskide maandamise abinõusid. Viiruse leviku riski maandamine on näiteks ruumide ventileerimine, inimeste hajutamine, eri gruppide kokkupuudete vältimine jne. Juhul, kui riske pole võimalik maandada või seda ei tehta, tuleb tegevusi läbi viia 2+2 liikumispiirangut arvestades.”

Valitsuse otsusest võib seega välja lugeda, et harrastajatele on antud mõistlikult treenimiseks roheline tuli. Samuti on taas lubatud sisetingimustes rannavolle mängimine. Võistlused on aga jätkuvalt lubatud vaid profisportlastele ning täiskasvanute või noorte klassis koondise kandidaatide hulka kuuuluvatele atleetidele.

scroll to top