Võru näitas üle ootuste head mängu, kuid TalTech asus finaalseeriat ikkagi juhtima

TalTech/Tradehouse. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti naiste meistrivõistluste finaalseeria esimene mäng pakkus võrkpallisõpradele palju silmailu, TalTech/Tradehouse’i ja Võru Famila vahelise kohtumise võitis lõpuks kodusaalis mänginud ülikooliklubi tulemusega 3:1 (25, -21, 11, 16).

Kaks esimest geimi kujunesid üle ootuste põnevaks. Poolfinaalseerias Tartu Ülikool/Bigbanki vastu kindlast kaotusseisust välja rabelenud Võru alustas finaali enesekindlalt. Mitmekülgsete rünnakute toel püsiti mängus täpselt kaks geimi – avageim kaotati napilt, teine võideti -, pärast mida pealinnaklubi oma mängu viimaks kenasti toimima sai ja omakorda ilusa mänguga kohtumise triumfini tüüris.

TalTechi tulemuslikumad olid Kadi Kullerkann 26 (+16, rünnak 51%) ja Nette Peit 18 punktiga (+13, rünnak 56%). Marko Meti hoolealustest oli resultatiivne ka sidemängija Julija Mõnnakmäe, kes lõi suisa 7 ässa ja kogus lõpuks 11 punkti (+9). Ka võistkondlikult säras TalTech just servil, kus nelja vea kõrval löödi suisa 14 ässa.

Raivo Jeenase juhendatava Võru parim oli superuniversaal Eliise Hollas 19 punktiga (+16, rünnak 46%), kavalalt rünnakuid lahendanud Mari-Liis Graumann lisas 16 (+4) ning Haide Haring ja Aigi Jukk kumbki 10 punkti (+7 ja +3). Kui muudes elementides oli TalTech kokkuvõttes Võrust parem, siis blokiga teenisid külalised 9 ja võõrustajad 8 punkti.

Kui TalTechi liidrite vanus on 28-30 eluaastat, siis Võrut veavad muuhulgas 42-aastane libero Evely Heliste ning nurgaründajad, 39-aastane Jukk ja 38-aastane Graumann.

Kolme võiduni peetav finaalseeria jätkub 7. aprillil Võrus.

Raivo Jeenas pärast tänast mängu naiskonnaga rääkimas. | Foto: Karl Rinaldo/Võrkpall24