fbpx
Close

Võru turniir kulmineerus Selveri triumfiga, valitsev Eesti meister Pärnu esines ülimalt kahvatult

Võidukas Tallinna Selveri meeskond. | Foto: Reijo Mälton

Võrus lõppes 61. Jaan Gutmanni võrkpalliturniir, kus kuldmedalid riputati kaela Tallinna Selveri palluritele

Võistluse viimase päeva avamängus läksid vastamisi Tartu ja Läti parim volleklubi Riia Tehnikaülikool. Võidu võttis eelmise aasta Balti liiga tšempion Tartu tulemusega 3:0 (25:22, 25:19, 25:21). Võitjatele tõi kõige rohkem punkte Märt Tammearu – 19 (+13). Teda toetas viimast geimi pingilt vaadanud austraallane Curtis Stockton 10 (-2) silmaga. Taaralinnaklubi vastuvõtt oli 51%, rünnak 47%, lisaks saadi 7 blokki ja löödi 7 ässa. Lõunanaabrite parimaks kerkis Renars-Pauls Jansons. 11 (+4) punktiga. Lätlaste vastuvõtt oli 41%, rünnak 34%, lisa tuli 4 bloki ja 3 ässa näol.

Turniiri eelviimases kohtumises alistas Selver kindlalt 3:0 (25:16, 25:8, 25:14) Pärnu. Selles mängus ei andnud pealinnaklubi pärnakatele mingit sõnaõigust. Selver surus kõvasti serviga ning tulenevalt kehvast servi vastuvõtust ei suutnud Pärnu ründajad palli punktiks realiseerida. Teises geimis tegi Selver tõelist hävitustööd, kui Pärnule anti kõigest 8 punkti.

Võistluse lõpetas Võru ja Riia omavaheline mõõduvõtt, mis lõppes lõunanaabrite 3:0 (25:23, 25:12, 25:19) paremusega.

Kolm päeva kestnud turniiri võitjaks krooniti Tallinna Selver, kes kogus 4 mänguga 10 punkti. Järgnesid Tartu 9, Riia 5, Pärnu 4 ja Võru 2 silmaga. Kusjuures Võru oli ainuke meeskond, kes suutis Selverit võita.

Kui suunata pilgud uue hooaja poole, siis Selver näitas, et nad on kõvaks konkurendiks kõigile hoolimata oma noorest koosseisust. Kõige sümpaatsema mulje jättis nende diagonaalründaja tšehh Matej Šmidl, kes ründas võimsalt, kõrgelt ja mängis terve turniiri stabiilselt hästi.

Kui välja jätta esimene mäng Selveri vastu, näitas Tartu samuti head mängu. Sidemängija Ronald Järv jagas tõsteid hästi laiali ning ründajad lahendasid neid osavalt. Tartlaste poolel jäi silma 18-aastane Märt Tammearu, kes eksis vähe. Tema puhul on aru saada, et tänu rannahooajale on tal hea põhi all. Küsimus on nüüd selles, kas ta suudab ka kogu hooaja sellist vormi hoida.

Kui vaadata ainult Võru turniiri, siis kõige rohkem on parandamisruumi Pärnul. Suurim murekoht on neil hetkel servi vastuvõtt, millega kohati oldi püstihädas. Samuti ei paistnud Pärnu leegionärid millegi erilisega silma. Kõige kahvatum oli neist värskeim täiendus brasiillane Najari Carvalho, kes oli vastuvõtuga kohati suurtes raskustes. Samas ei saa veel sellest turniirist põhjapanevaid järeldusi teha, sest kui me meenutame eelmist hooaega, siis suvepealinnaklubi ei saanud hooaja alguses oma mängu üldse käima, kuid hooaja lõpus olid nad täiesti pidurdamatud.

scroll to top