fbpx
Close

“Welcome to Turkey!” Tähe koduklubile tehti tähtsas mängus külma

Robert Täht. | Foto: Izmiri Arkas Spor

Robert Täht sai eile oma Türgi-karjääri esimese kaotuse, kui Izmiri Arkas Spor vandus võõrsil peetud maratonmängus 2:3 (-21, 17, -23, 23, -11) alla Arhavi Belediyesile. Eestlase kontole kanti mitteametlikel andmetel 15 punkti.

Arhavi kostitas külalisi valemänguga, sest vahetult enne kohtumist “selgus”, et vaide võimalus seekord puudub. Ometi on liiga reeglistikus must-valgel kirjas, et videokordused peavad olema kasutusel igas mängus.

“Arhavi eelmises kodumängus võttis vastasmeeskond 15 vaiet ja võitis neist 14,” vihjab Täht nii kallutatud kohtuniketööle kui vaide seekordse puudumise tegelikult põhjusele. “Siin pole kõik alati aus. Kui ma hakkasin meeskonnakaaslastelt uurima, kuidas on võimalik, et me mängime ilma vaideta, ütlesid kõik “Welcome to Turkey”. Poolas, kus ma eelmistel hooaegadel mängisin, poleks selline jama kõne alla tulnud. Eks ma pean ise harjuma siinsete oludega.”

Tähe sõnul vajavad ka Türgi mängusaalid ja publik harjumist.

“Eile mängisime puupüsti täis väikesaalis, kus vile oli nii kõva, et isegi iseenda mõtteid ei kuulnud. Mäng jäeti vahepeal ka seisma, kuna publik läks liiga aktiivseks,” selgitab Täht.

Samas tõdeb 25-aastane nurgaründaja, et kaotuses oli paljuski süüdi ka Izmir ise.

“See oli kollektiivne kaotus. Esimesed triibulised on ikka ebameeldivad. Hakkad mõtlema, mis ja kuidas läks. Meie probleem on hetkel pigem vaimne pool, kuna tegemist on väga noore võistkonnaga. Ka peatreener Glenn Hoag ütleb, et ta on võistkonna potentsiaaliga väga rahul, kuid tööd tuleb veel kõvasti teha. Just rasketel momentidel kipub meil pea laiali otsas olema. Mina peaksin olema üks vaimsetest liidritest, kuid ma pole veel sellist tüüpi mängija, kes suudaks väljakule rahu tuua.”

Täht lisab, et otsusega Türki siirduda on ta kõigele vaatamata jätkuvalt väga rahul.

“Väga-väga rahul olen. Minu koduklubi on suurepärane, kõik toimib. Siia tasus juba peatreener Glenn Hoagi pärast tulla. Ta jagab mängu väga hästi. Tunnen, et hakkan ka füüsiliselt heasse vormi jõudma. Lihtsalt välismängudel on vastaste jamade tõttu keeruline olnud.”

Liigatabelis kolmandale kohale langenud Izmir kohtub sel pühapäeval neljanda vooru mängus Oliver Venno endise koduklubi Ankara Ziraat Bankasiga.

scroll to top