fbpx
Close

Wõimas Williams wiis Cannes’i Prantsusmaal finaali!

Lincoln Williams Austraalia koondise särgis. | Foto: FIVB

Tallinna Selveri endine diagonaalründaja Lincoln Williams jõudis oma tänavuse koduklubi Cannes’iga Prantsusmaa meistrivõistlustel finaali, kus kohtub Chaumont’iga.

Poolfinaalis alistas Cannes kahel korral Cambrai. Kui 3:1 tulemusega lõppenud avamängus kogus Williams 17 punkti (+7), siis 3:2 resultaadi toonud teises mängus oli ta 28 punktiga (+19) juba üleplatsimees. 27-aastane austraallane realis 48 tõstest 25 (52%), lisaks lõi ta kolm ässa.

Williams mängis Selveris aastatel 2014-2017 ja aitas Rainer Vassiljevi juhendatud meeskonnal võita kaks Eesti meistritiitlit. Lisaks leidis Williams Eestist omale kaaslase kogu eluks, abielludes endise võrkpalluri Doris Toriloga (nüüd samuti Williams). Tänaseks on paaril kaks last. Pärast Eestist lahkumist on Williams mänginud nii Saksamaal, Poolas, Türgis, Venemaal kui ka Prantsusmaal.

Tänavune finaal saab olema märgilise tähendusega just Cannes’i jaoks, kes võitis oma viimase meistritiitli 16 aastat tagasi ja mängis viimati finaalis 11 aasta eest. Chaumont on olnud viimasel kümnendil finaalis aga tihe külaline, viimane tiitelgi pärineb 2017. aastast.

Loe ka: INTERVJUU | Lincoln Williams: Eestisse mängima tulemine oli mu elu parim otsus!

scroll to top