fbpx
Close

Zaitsev 14-st 1 ja Itaalia jaoks on EM lõppenud, Ukraina oli lähedal veel ühele suurüllatusele

Kuulus Ivan Zaitsev realiseeris eile 14 tõstest vaid ühe. | Foto: AFP/Scanpix

Tänavuste Euroopa meistrivõistluste viimased poolfinalistid on Serbia ja Prantsusmaa, kes alistasid eile hilisõhtul vastavalt Ukraina ja Itaalia.

Ukrainlased, kes olid kolm päeva varem lülitanud konkurentsist Belgia, üllatasid ka Serbiat, viies Antwerpenis 1200 pealtvaataja ees peetud mängu viienda geimini. Otsustavatel hetkedel mängisid Slobodan Kovaci hoolealused aga märksa kindlamalt ja võtsid kokkuvõttes ikkagi 3:2 (-21, 23, 22, -19, 9) võidu. Serbia superduo Aleksandar Atanasijevic – Uros Kovacevic tõi võitjatele kokku 45 punkti (+25), Ukraina tulemuslikumad olid Ian Jereštšenko 18 (+8) ja Dmitri Vietski 17 (+9) punktiga. Sarnaselt kaheksandikfinaalile püsis Ukraina kenasti mängus hoolimata sellest, et nende nimekaim mees, kapten Oleg Plotnitski esines kahvatult (9 punkti, efektiivsus 0).

Poolfinaalis kohtub Serbia Prantsusmaaga, kes teenis Nantes’is 7000-pealise kodupubliku ees üllatavalt kindla 3:0 (16, 25, 14) võidu kolmekordse maailmameistri Itaalia üle. Stephan Boyer tõi võitjatele 25 punkti (+14), Earvin N’Gapeth lisas 13 (+6) punkti. Itaallastest oli teist play-off’i mängu järjest kohutav päev Ivan Zaitsevil, kes realiseeris 14 tõstest vaid ühe (7%) ja kogus kolme geimiga 2 punkti (-10). Itaalia tulemuslikemaks kerkis 9 punktiga (-1) Osmany Juantorena.

EM-i esimeses poolfinaalis lähevad homme kell 21.30 Ljubljanas vastamisi väljakuperemehed sloveenid ja valitsevad maailmameistrid poolakad. Teine poolfinaal, kus on vastamisi Prantsusmaa ja Serbia, algab reedel kell 22.00 Pariisis. Ka pronksi- ja kullamäng peetakse Prantsusmaa pealinnas.

Play-off’i tabel. | Allikas: Vikipeedia
scroll to top