Zaksa kukutas Meistrite liigas Euroopa parima klubi

Kedzierzyn-Kozle Zaksa. | Foto: CEV

Täna selgus Euroopa tugevaimas sarjas ehk Meistrite liigas teine poolfinalist, kui Poola tippklubi Kedzierzyn-Kozle Zaksa lülitas konkurentsist mõnevõrra üllatuslikult tiitlikaitsja ja Itaalia hiiu Civitanova Lube.

Nädal tagasi peetud avamängus said poolakad võõrsil 3:1 võidu. Täna kaotati küll kohtumine 0:3 (22:25, 24:26, 24:26), kuid kuldne geim suudeti põneva lõpplahendusega enda kasuks kallutada tulemusega 16:14 ja pääseti poolfinaali.

Nagu ka geimide seisud näitavad, olid meeskonnad igas elemendis sisuliselt võrdsed (blokid  Zaksa poolt vaadatuna 7-6, ässad 9-10, vastuvõtt 44% – 42% ning rünnak 52% – 50%).

Võitjate tulemuslikemad olid Kamil Semenjuk ja Lukasz Kaczmarek 15 punktiga (efektiivusus vastavalt +10 ja +5), Jakub Kochanowski lisas 14 punkti (+8).

Lubele tõi Osmany Juantorena 15 punkti (+9), Yoandy Leal ja Kamil Rychlici panustasid 14 punkti (kasutegur vastavalt +7 ja +10).

Esimesena pääses Meistrite liigas poolfinaali Robert Tähe endine tööandja Perugia, kes oli raskustes Modenaga, kaotades avakohtumise 0:3, kuid suutis teise mängu 3:0 võiduga ja eduga kuldses geimis edasi pääseda.

Kaks viimast poolfinaali pääsejat selgitavad Belchatow – Kaasani Zeniit (avamäng 3:1 venelastele) ja Trentino – Berliini Recycling Volleys (3:1). Mõlemad paarid peavad oma korduskohtumise 4. märtsil.