fbpx
Close

Karjääris väikese sammu edasi astuv Viiber: ma ei tahtnud töötuks jääda

Robert Viiber. | Foto: Siim Semiskar

Eesti rahvusmeeskonna sidemängija Robert Viiber jätkab karjääri Tšehhi kõrgliigaklubis Pribrami Kocouris.

Kaks eelmist hooaega Pribrami lähikonkurendi Odolena Voda ridades pallinud Viiber tunnistab, et soovinuks end uuel hooajal mõnes tugevamas liigas proovile panna, ent koroonaviiruse puhangust tingitud kriis pani sellele ideele pitseri.

“Odolenast küsiti veebruaris, kas tahaksin nende juures jätkata ka kolmandal hooajal. Vastasin, et tahaksin end mujal proovile panna. Ütlesin ka agendile, et ideaalis võiks pääseda Prantsusmaa esiliigasse, Saksamaa kõrgliigasse või Belgia meistrisarja. Aga siis tuli koroonakriis ja nimetatud liigades jätkasid paljud klubid oma seniste sidemängijatega. Variante oli väga vähe ja ma ei tahtnud töötuks jääda. Kuna teadsin, et Pribram on minust huvitatud, siis võtsin nende pakkumise varakult vastu,” selgitas Viiber ülemineku tagamaid Võrkpall24’le.

“Olin Odolenas kaks hooaega mänginud ja soovisin keskkonnavahetust. Pribram on kindlasti professionaalsem meeskond. Nende mängu- ja jõusaal on tipptasemel. Selles osas tegin väikese sammu edasi. Eks ole näha, mis meeskonna nad kokku saavad, aga play-off’i koha eest mängime kindlasti,” sõnas 23-aastane rakverelane, kes palgati meeskonda põhisidemängijaks.

Tänavusel poolelijäänud hooajal kogusid nii Odolena kui ka Pribram 21 mänguga 27 punkti ja jagasid kaheksandat kohta. Viiber usub, et Pribrami aitab kõrgemale kergitada uus peatreener, seni Kladnos abitreenerina ja noortekoondises peatreenerina tegutsenud Petar Klar.

Kuni maikuu lõpuni plaanib Viiber hoida end vormis rannavõrkpalli trenne tehes, seejärel ootab teda aga ees Eesti koondise laager koos uue peatreeneri Cedric Enardiga.

“Eks tuleb trennides hästi esineda, sest koondises on uus treener ja palju uusi nägusid. Annan endast parima ja olen nii kaua laagris, kui lastakse olla. Tšehhisse naasen ilmselt augusti teisel nädalal,” lisas Viiber.

scroll to top