fbpx
Close

Rainer Vassiljev naaseb peatreenerina Eesti tippklubi juurde

Rainer Vassiljevi jaoks pole Tallinna Selver sugugi võõras meeskond. | Foto: Gertrud Alatare

Tallinna Selveri võrkpalliklubi teatas täna, et meeskonna uueks peatreeneriks saab 36-aastane rakverelane Rainer Vassiljev, kes võtab üle itaallase Alessandro Piroli töö.

Vassiljev võitis Selveriga 2016. ja 2017. aastal Eesti meistritiitli ning siirdus seejärel Šveitsi kõrgliigaklubi Schönenwerdi peatreeneriks. Kahel viimasel hooajal oli ta Poola kõrgliigas Lubini Cuprumi meeskonnas brasiillase Marcelo Fronckowiaki kõrval abitreener.

“Meil pole Pirolile ühtegi etteheidet – ta oli kahtlemata tugev tüüp ja tõi siia uut nägemust. Tõsine respekt talle tehtu eest,” tänas klubi tegevjuht Lauri Kasper meeskonda tänavu juhendanud itaallast. “Numbrid panevad asjad paika. Välismaalasest peatreeneri ülal pidamine on oluliselt kallim. Pealegi on eestlane ikkagi eestlane ja meie võrkpalli laiemat pilti vaadates on Raineri liitumine kindlasti hea. Leping on küll pikemaajalisem, aga kui ta peaks saama millalgi välismaalt ahvatleva pakkumise, siis meie teda kinni ei hoia.”

Piroliga läks klubi Kasperi sõnul lahku sõbralikult. “Ta tuleb meile Eestisse veel külla juuli alguses. Inimlikul tasandil on kõik hästi, kuigi ta oleks hea meelega soovinud pooleli jäänud tööd jätkata. Eks Raineri variant tekkis ka suhteliselt viimasel hetkel,” selgitas Kasper.

Tänavusest suvest töötab Vassiljev Eesti rahvusnaiskonna abitreenerina. Varasemalt oli ta pikki aastaid meie meeste koondise teine treener nii Avo Keele kui ka Gheorghe Cretu kõrval. Klubitasandil on Vassiljev varem lisaks Selverile juhendanud Tartu ja Rakvere meeskonda.

Selveri abitreenerina jätkab uuel hooajal Andres Toobal, kes oli meeskonna kapten, kui 2016. aastal Vassiljevi juhendamisel Eesti meistriks tuldi. Sel suvel on Toobal aga sarnaselt Vassiljevile ametis Eesti paremate naisvõrkpallurite treenimisega.

scroll to top