fbpx
Close

Rasked trennid ja segased lood koduklubiga Raadikut ei heiduta

Andrus Raadik. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskonna üks kogenumaid liikmeid, pärnakas Andrus Raadik ütleb, et esimesed treeningpäevad uue peatreeneri Cedric Enardi juhendamisel pole olnud sugugi kerged.

“Kõik on uus, kuna kellelgi pole nii pikka mängupausi varem olnud,” viitab Raadik koroonaviirusest tugevalt häiritud kevadele. “Tempo on olnud trennis päris kõva, sest treener nõuab harjutuste tegemisel mängijatelt maksimumi. Kuna hommikuti teeme kahetunniseid jõu- ja pallitrenne ning õhtuti kahe ja poole tunniseid pallitrenne, siis esimeste päevade järel oli päris keeruline voodist üles saada. Õnneks nüüd hakkab keha koormustega vaikselt harjuma.”

Kas viie päeva jooksul on Raadik õppinud tundma ka Enardi käekirja? “Veel mitte,” vastab nurgaründaja. “Oleme teinud sissejuhatavaid harjutusi – hüppame näiteks esmakordselt tänaõhtusel treeningul. Ma arvan, et väga suurt vahet võrreldes Gheorghe Cretuga tema stiilis pole, aga eks täpsemalt näeb ja kuuleb siis, kui hakkame mängulise poolega tegelema.”

On’s Enard trennis karmikäeline või viskab vahel naljagi? “Mul on seni treeningutel endaga tükk tegemist olnud. Pole jõudnud muud jälgida,” naerab Raadik.

Koondise kogenumad mängijad, kelle hulka 33-aastane Raadik kahtlemata kuulub (temast vanemad on vaid Kert Toobal ja Keith Pupart), on suhtunud debütantidesse sõbralikult.

“See, et meil nii palju noori on, teeb meele heaks. Loodetavasti annab koondises saadud kogemus neile motivatsiooni. Ometi loodan ka ise kogu koondisesuve ehk kuus nädalat meeskonnas püsida, et Soome ja Poolaga mängida,” jätkab Raadik.

Raadiku klubikarjääri osas on täna küsimärke rohkem kui üks, sest esiti tuleks selgeks teha, kas Tuneesia liiga on üldse tänavusele hooajale joone alla tõmmanud või mitte.

“Pean helistama oma koduklubi (Sfaxien – toim.) treenerile. Infot ei ole üldse nende poolt tulnud selle kohta, kas liiga sai läbi või tahetakse tõesti veel jätkata,” sõnab Raadik.

Ka uue hooaja osas polevat Raadiku sõnul veel midagi kindlat. Küsimusele, kas äsja Helsingi külje alla Vantaale koos elukaaslase ja pisitütrega elamise soetanud mängumees otsib uut mängupaika Soomest, jääb konkreetne vastus tulemata. “Eks vaatame, mis elu toob. Võib-olla kuuleb selles osas midagi juba lähiajal,” poetab Raadik.

scroll to top