Hollas vedas U16 koondise valikturniiril suurest kaotusseisust meeldejääva võiduni!

Eesti naiskond eilse mängu eel. Esiplaanil Sonja Siimson. | Foto: CEV

Eesti U16 neidude koondis mängib 25.-28. aprillil Euroopa meistrivõistluste valiksarja teise ringi turniiril Ukrainas Zaporožjes. Eesti naiskond kuulub D-alagruppi koos võõrustajate, Prantsusmaa ja Austriaga. Viiest alagrupist pääseb finaalturniirile iga alagrupi võitja.

Turniiri teisel päeval olid meie vastaseks Austria eakaaslased. Eestlannad ei saanud algul kuidagi oma mängu käima ning kaotasid kaks esimest geimi kindlalt, jäädes seega 0:2 kaotusseisu. Kolm järgnevat vaatust keerati aga enda kasuks ja teeniti 3:2 (19:25, 13:25, 25:17, 31:29, 15:13) võit. Kolmandas geimis tegutses otsustavalt Sonja Siimson, neljandas vedasid koondise 8-punktilisest kaotusseisust välja Lisandra Pekkeneni head servid ja Salme Adeele Hollase rünnakud. Viies geim kulges punkt-punktis ja erinevalt neljapäevasest viiegeimilisest lahingust Ukrainaga suutsid seekord kindlamini tegutseda eestlannad.

Eesti edukaim oli 24 punkti (+14) toonud Salme Adeele Hollas, Sonja Siimson lisas 12 punkti (+1) ja Elina Lebedeva 8 (+2) silma. Eesti vastuvõtt oli 36%, rünnakuid lahendati 38-protsendiliselt, blokiga saadi 7 ja serviga 5 punkti ning eksiti 12 pallingul. Austria poolel oli edukaim 27 punkti (+22) toonud Marie-Kristin Bruckner. Austria vastuvõtt oli samuti 36% ja rünnakuprotsent oli samuti sama – 38. Blokist saadi 3 punkti ja servil löödi 16 ässa (eksiti 15 servil).

Homme ehk pühapäeval kohtub Eesti prantslannadega. Prantsusmaal on 6, Eestil 3, Ukrainal 2 ja Austrial 1 punkt.

Vaata täielikku ajakava, live-skoori, tulemusi ja tabeliseise!