fbpx
Close

Nostalgiaturniir koos omaaegse riietuse ja punktisüsteemiga kolib Haapsallu ja kutsub osalema

2018. aasta Nostalgiaturniir. | Fotod: Ardo Säks

Võrkpallilegendi Peet Raigi mälestuseks peetav Nostalgiaturniir toimub sel aastal 14. detsembril esmakordselt Haapsalus.

Turniir viiakse läbi viiel võrkpalliväljakul nii Haapsalu Spordikeskuses kui ka Wiedemanni Spordihoones. Kui seni on samanimeline turniir aset leidnud alati Raigi sünnilinnas Paides, siis käesoleval aastal ei näinud Paide Linnavalitsus kahjuks enam võimalust turniiri toetada.

Küll aga võttis ideest tuld Haapsalu spordientusiastist linnapea Urmas Sukles, kes ei vajanud võrkpalli populariseemiseks Haapsalus palju aega mõtlemiseks.

Haapsalu on turniiriks ka igati ajalooline pak, sest Raig lõpetas oma karjääri just seal, viies kohaliku MEK-i võistkonna vabariigi tippu.

Nostalgiaturniiril on tänaseks juba kirjas enam kui 20 võistkonda, ent mõned kohad ootavad veel täitmist. Tiitlit asub kaitsma E-Service’i võistkond Krister Peetma juhtimisel. Kui seni on võistlus olnud vaid ettevõtete põhiselt komplekteeritud satsidele, siis sellest aastast on oodatud osalema ka klubid ja sõpruskonnad. Täpsem juhend on leitav siit.

Nostalgiaturniiri eripäraks on jätkuvalt see, et mängitakse vanade valget värvi retropallidega ning punktisüsteem on vanade reeglite järgi: punkti saavutab ainult see võistkond, kes servib. Samuti on võrgu kõrgus 1958. aasta tasemel ehk 2.45.

Turniiri pidulik osa toimub Haapsalu Kultuurimajas, kus muusikalise etteaste teeb sel aastal kollektiiv „Endri Restart“ ning kõiki osalejaid ootavad tuntud retrohõngulised nõukogude auhinnad. Turniiri ajaloolisteks toetajateks on Värska Vesi, Saku Hele, E-Piim ja tootmiskoondis Orto.

scroll to top