fbpx
Close

Rekordmängu statistika: kuuegeimilises lahingus kerkisid esile suure vanusevahega debütandid

Cedric Enard. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskond pidas eile Salos mitteametliku kontrollmängu Soomega ja teenis kolmapäevaste kaotuste eest revanši, alistades põhjanaabrid 5:1 (25:22, 25:22, 22:25, 25:23, 25:23, 19:17).

Taolised sõprusmängud, kus osapooled lepivad ise tingimused kokku, on loodud kõik eeldused eriskummaliste rekordite sünniks. Nii juhtus eilegi: Eesti koondis võitis esmakordselt ühes mängus viis geimi.

Ka koondise kogenud statistikul Alar Rikbergil oli tööd tavapärasest rohkem, sest ametlik süsteem ei lase enam kui viiest geimist statistikat teha. Nii tuli hiljem ise manuaalselt numbrid kokku lüüa.

Maratonmatši parima mängija tiitli võiks anda 19-aastasele Alex Saaremaale ja 29-aastasele Taavi Nõmmistule, kes kogusid suurepärase efektiivsusnäitaja toel 12 punkti (mõlemal +11). Mõlemad mehed kuuluvad suurest vanusevahest hoolimata Eesti koondisse esimest aastat ja aitasid meeskonda tuua eile lisaks punktidele ka emotsiooni.

Samuti said 12 punkti kirja avapäeval Cedric Enardi meeskonnale enim punkte toonud Albert Hurt (+6) ja Kristo Kollo (+4). Henri Treial ja Markus Uuskari lisasid 10 punkti (+4 ja +2).

Blokis oli meie tulemuslikem juba mainitud temporündaja Saaremaa, kelle kontosse kanti meie 10 sulustamisest pooled ehk 5. Kaks serviässa lõi nii Uuskari kui ka Mart Naaber (enim serve kogus aga Treial), servi vastuvõtul näitas parimaid numbreid libero Silver Maar (89%). Kõik matšiks üles antud 14 mängijat said mänguaega ühtlaselt.

Soomele tõi 21-aastane diagonaalründaja Aaro Nikula 16 punkti (+9), keegi teine kahekohalise punktiarvuni ei jõudnud. Tõsi, soomlased kasutasid eile ka suisa 20 mängijat.

Meeskondlikust statistikust jääb silma meie oluliselt parem serv (8 ässa 21 vea juures, Soomel 3 ässa 22 vea juures), rünnaku- ja vastuvõtuprotsendi osas oli vahe minimaalne. Blokke kogusid põhjanaabrid 13 ja meie 10.

Eesti ja Soome ainus ametlik kontrollmäng algab Salos täna kell 17.45. Otsepilti näeb sedapuhku võrkpalliliidu kaudu, sest meie portaali kutsus kodumaa juba täna.

 

 

Loe ka: TÄISPIKKUSES | Hokiskoor: Eesti rahvusmeeskond võitis kontrollmängus Soomet 5:1!

scroll to top