fbpx
Close

Tartu ja Kaasani euromängud tõid spordisõpradele kaks head uudist korraga

Tartu Bigbank tõi Meistrite liigas eelringi mänguks Lissaboni Benficaga saali 700 pealtvaatajat, Kaasani Zeniidi vastu loodetakse mängida veelgi suurema rahvahulga ees. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Eesti võrkpalli ootab kahe nädala pärast ees suur pidu, kui Tartu Bigbank võõrustab CEV Cupil maailma paremikku kuuluvat Kaasani Zeniiti.

Tänaseks on siinsetele võrkpallisõpradele saabunud seoses eelseisva vastasseisuga suisa kaks head uudist. Esiteks, mõlemad mängud peetakse Tartus (9. ja 10. novembril kell 19.00), ning teiseks, Eesti Rahvusringhääling ostis kohtumiste ülekandeõigused. Ülikooli spordihoones toimuvad mängud jõuavad seega ETV2 vahendusel spordisõprade kodudesse üle Eesti.

“Pakkusime Kaasanile idee teha mõlemad mängud Eestis ja tiheda mängugraafiku tõttu sobis see neile,” avab Bigbanki mänedžer Hendrik Rikand loo tausta. Venemaa meistrivõistlustel, mida Kaasan nelja vooru järel täiseduga juhib, ootab neid enne tartlastega kohtumist ees duell Moskva Dünamoga (6.11) ja pärast Eestis käimist mäng Peterburi Zenidiiga (13.11). Mõlemad klubid kuuluvad Kaasani peakonkurentide hulka. Ent Kaasani võõrustamine on kasulik ka tartlastele, kes hoiavad tänu kodumängudele kokku mitukümmend tuhat eurot reisikulude pealt. Samuti aitab kahe mängu piletitulu tänavuse eurosarja osas tehtud kulutusi mõnevõrra katta.

Sarnaselt tartlaste tänavustele lahingutele Meistrite liigas jõuavad ka aste madalamas sarjas toimuvad CEV Cupi kohtumised võrkpallisõpradeni ETV kaudu. “Asjaolu, et ERR-il polnud esialgu plaanis CEV Cupilt otsepilti edastada, kuid jooksvalt otsustati ülekanded ikkagi teha, näitab, et võrkpalli vastu huvi jagub. Ja see on suur asi,” ütleb Rikand.

Kuivõrd tähtsad on eelseisvad mängud aga tartlaste jaoks? “Ma arvan, et need on erilised mängud tartlastele, aga ka kogu ülejäänud Eestile. Nii head võistkonda vist polegi Eestis käinud, kui võtta isegi kokku koondised ja klubid. Kaasanis mängib ju lisaks tuntud venelastele USA koondise sidemängija (Micah) Christenson ja Poola koondise nurgaründaja (Bartosz) Bednorz,” loetleb mänedžer.

Koroonaviiruse levikuga rakendatud piirangud ei tee suurte mängude korraldamist lihtsamaks, ent vähemalt tohib tippsporti Maarjamaal veel teha. “On nukker, et hetkeseis Eestis on seoses koroonaga selline, nagu ta on. Proovime ja unistame sellest hoolimata teha Eesti võrkpallis ühe meeldejääva nädala ja tuua saali palju inimesi. Ma arvan, et Eesti klubivõrkpalli mõistes maagilised 1000 pealtvaatajat võiks kindlasti kätte saada,” loodab Rikand. Meie klubivõrkpalli viimase kümnendi publikurekord kuulub eurosarjas Saaremaa Võrkpalliklubile, kelle avamängu Milanoga käis 2020. aasta kevadel vaatamas 1400 inimest.

Tartlaste koosseisus on tagasi nurgaründajad Taavet Leppik ja Albert Hurt, ent kas sidemängijast kapten Kert Toobal jääb igal juhul antud duellidest eemale? “Pallitrennis on Kerti juba nähtud, aga, jah, nendes mängudes on tema osalemine veel välistatud.”

Lähipäevil leiab Tartu Bigbanki sotsiaalmeedia kanalitest ka piletiinfo, et võrkpallisõbrad saaksid plaanid ära teha ja pääsmed lunastada.

scroll to top