fbpx
Close

Väepealik Meresaar viib noortekoondise Rumeenias EM-pileti nimel lahingusse

Argo Meresaar (vasakul) koos Eesti U17 koondisega. | Foto: Volejbola klubs Ezerzeme

Eesti U17 noormeeste koondis peab 24.-26. aprillini mänge Euroopa meistrivõistluste valiksarja teises ringis. D-alagrupi turniir toimub Rumeenias Ploiestis, vastaseks on Rumeenia, Sloveenia ja Taani eakaaslased.

Kokku on viis alagruppi. Finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja ja parim teise koha saanud võistkond, vahendab volley.ee.

Eesti koondis osales valikmängudeks valmistudes märtsi lõpus ka ühel rahvusvahelisel turniiril Daugavpilsis, kus saadi esikoht. Vastasteks olid Läti koondis ning Daugavpilsi, Pihkva ja Grodno klubid. Koondise peatreener Argo Meresaar sõnas, et turniir täitis oma eesmärgi. „Saime heal tasemel mänge ja turniir oli paras proovikivi. Nüüd olime veel kolm päeva laagris ja mängisime korra Selveri vanemate poiste vastu,“ kirjeldas peatreener ettevalmistust.

Juhendaja sõnul ootab ta meeskonnalt treenerite juhiste täitmist ja võitlust iga palli eest. „Ma ootan kõige enam, et nad viiksid minu ja Marko (abitreener Marko Vantsi – toim.) mõtted ellu, siis oleks juba hästi. Peame kindlasti ka riske võtma ja kiiremini mängima. Oma asjad tuleb korrektselt ära teha, siis vaatame edasi. Füüsiliselt oleme väiksemad, seega tuleb leida mingid muud eelised,“ rääkis Meresaar ja lisas, et leidis mõtteainet ka äsja lõppenud meeste Eesti meistrivõistluste finaalseeriast. „Finaali näitel panin poistele südamele, et nad oleksid julgelt emotsionaalsed, võitleksid ühise asja eest ja tegutseksid meeskondlikult. Tuleksid kokku ja toetaksid üksteist, siis on parem mängida, kui tunned, et sul on kõrval kaaslased, kes toetavad.”

Vastaste kohta pole treeneritel veel palju infot. „Statistik Mihkel Sagar teeb meile videote põhjal täpsema ülevaate, siis saame parema pildi ette, kellega tegu. Sloveenia peaks olema väga heal tasemel võistkond. Raske saab kindlasti olema, aga igal juhul saame me sealt tulevikuks ülimalt vajaliku karastuse,“ lisas peatreener.

Eesti U17 koondise koosseis: Rene Dapon, Jasper Frey, Jasper Laus, Kaspar Lest, Richard Murak, Krister Oun, Egert Roodi, Christopher Tamberg, Kaur Tora, Remo Torn, Karl Vilpuu, Martin Voit. Peatreener Argo Meresaar, abitreener Marko Vantsi, mänedžer/statistik Mihkel Sagar.

Eesti mängude ajakava (Eesti aeg):

24.04 kell 17.30 Rumeenia – Eesti
25.04 kell 20.00 Eesti – Sloveenia
26.04 kell 17.30 Taani – Eesti

Vaata täielikku ajakava, live-skoori, tulemusi ja tabeliseise! 

scroll to top