Esipaarid võtsid rannavolle karikasarjas oma, naiste turniiril teenis wild cardi paar neljanda koha

Meeste TOP4 Eesti rannavolle karikasarja II etapil| Foto: Rainis Karro

Nädalavahetusel peeti Kakumäel Optibet Rannaareenil rannavolle Eesti karikavõistluste teine etapp. Nii meeste kui ka naiste arvestuses teenisid võidu Eesti esipaarid – meeste arvestuses Mart Tiisaar – Kusti Nõlvak ning naistest Heleene Hollas – Liisa Soomets.

Mõlemale paarile oli Tallinna turniir heaks ettevalmistuseks kontinentaalkarikasarja kvalifikatsiooniturniiri kolmandaks ringiks, kuhu minnakse püüdma olümpiapiletit. Tiisaarele oli Tallinna GP etapp esimeseks võistluseks pärast kontinentaalkarikasarja Türgi etapil saadud hüppeliigese vigastust.

Meeste finaalis tuli tal koos Nõlvakuga võitmiseks alistada Urmas Piik – Argo Arak, kellele varasemalt alagrupiturniiril oli alla jäädud. Finaalis võeti revanš ja ning Nõlvak – Tiisaar panid paremuse maksma numbritega 21:16, 21:19. Päeva esimeses mängus lülitasid Piik – Arak kindlalt 2:0 (11; 13) konkurentsist paari Kaur Erik Kais – Rasmus Meius.

Pronksimäng kujunes Läti siseasjaks. Viimast poodiumikohta jagasid Olivers Bulgacs – Davis Teteris ja Rinalds Aispurs – Arnils Relins. Peale jäid kogenenumad Aispurs – Relins geimidega 2:0 (19; 18).

Eelmise hooaja Eesti meistrivõistluste hõbemedalistid Timo Lõhmus – Dmitri Korotkov kohtusid hilisemate võitjatega juba turniiri kaheksandikfinaalis ja seega piirdus nende pühapäevane võistluspäev ühe mängu ning kahe geimiga (16; 15)

Meeste TOP4:
1) Kusti Nõlvak – Mart Tiisaar
2) Urmas Piik – Argo Arak
3) Rinalds Aispurs- Arnils Relins
4) Olivers Bulgacs – Davis Teteris

Teras Beach MVP auhinna teenis Argo Arak.

Naiste TOP4 Eesti rannavolle karikasarja II etapil| Foto: Rainis Karro

Naiste turniiril jätkavad sel hooajal karikasarjas kaotuseta Heleene Hollas – Liisa Soomets. Finaalis kohtusid eestlannad Leedust pärit duoga Jekaterina Kovalskaja – Ieva Vasiliauskaite. Mäng oli igati finaalivääriline, sest pärast esimese geimi kindlat 21:13 võitmist suutsid vastased ennast koguda ja omakorda 21:16 skooriga mängu otsustavasse geimi viia. Sealgi jagus pinget lõpuni – geim lõppes Heleene Hollase kavala lahendusega seisul 16:14.

Nelja parema paari hulgast võis leida lausa kolm Hollase pere liiget – lisaks finaalis võidutsenud Heleenele murdsid poolfinaali koos mänginud Eliise jaAnett. Kolmanda koha mängus Inese Jursone – Liene Simkuse vastu suudeti esimene geim võita seisuga 21:19. Kahes ülejäänud geimis jäid aga vastased peale (19; 9) ja nii tuli leppida neljanda kohaga. Põhiturniirile pääsesid Hollas – Hollas wild cardi abil ning teel kohamängudele alistati kaheksandikfinaalis Renate Pikk – Juudit Kure-Pohhomov 2:0 (16; 14).

Teras Beach MVP auhinna teenis Heleene Hollas.