fbpx
Close

Lüütsepp ja Akaa võtsid Soomes eurosarjaklubilt magusa revanši

Oliver Lüütsepp. | Foto: Akaa Volley

Soome kõrgliigas lõpetas kalendriaasta võidukalt Oliver Lüütsepa juhendatav Akaa Volley, kes alistas laupäeval võõrsil Rovaniemi (Team Lakkapää) 3:1 (12, -23, 18, 19). 

Novembrikuise kaotse eest väärt revanši võtnud Akaa rünnakukoormus jagunes taaskord väga ühtlaselt, enim ehk 16 punkti (+14) kogus Ville Heiskanen. Võõrustajate resultatiivseim oli Jason McCarthy 23 punktiga (+9).

“Võib-olla kõrvalt vaadates jäi mulje, et mäng oli meie jaoks kerge, aga tegelikult nii polnud. Olime lihtsalt paremad kui eile (päev varem kaotas Akaa kodus 0:3 Oulu Ettale – toim.). Tahtsime oma vigu parandada ja see õnnestuski. Olen rahul meeskonna võitlusvaimu ja kõigi mängijate panusega,” sõnas Lüütsepp Soome kõrgliiga kodulehe vahendusel.

Akaa läks jõuludele vastu kuuendal kohal, olles kogunud 6 võitu ja 13 kaotust. Viimasest neljast mängust on Lüütsepa hoolealustel kirjas aga kolm võitu. Rovaniemi, kes kaotas eurosarjas Saaremaa eelmise ringi vastasele Poitiers’le avamängu 1:3, asub tabelis 6 võidu ja 15 kaotusega kaheksandal kohal. Põhiturniiri võidu eest on jäänud võitlema tiitlikaitsja Sastamala VaLePa ja Andrus Raadiku koduklubi Savo Volley. Tabeliseis.

Soome naiste kõrgliigas kogus hooaega hiilgavalt alustanud Nette Peit 10 punkti (-1), kui tema koduklubi Kangasala kaotas 0:3 (15, 18, 18) Kuusamole. Liigatabelis on varasem liider langenud nüüdseks juba viiendaks.

Kehv oli eelmine nädal ka Kertu Laagi jaoks, kelle koduklubi Salo Viesti kaotas karikavõistluste poolfinaalis 0:3 (21, 23, 24) Hämeenlinnale ja langes konkurentsist. Laak kogus 9 punkti (+3). Salot ei suutnud Soome meistri vastu päästa ka kaks vastset täiendust, USA temporündaja Jenna Rosenthal ega Ukraina nurgaründaja Lena Lõmareva-Flinkin.

 

scroll to top