fbpx
Close

Medali hind kerkib: kõik Eesti tippklubid otsivad mängijateturult lisajõudu!

Tartu Bigbank otsib samuti lisajõudu, ent pole veel kindel, kas kedagi tuuakse või mitte. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Neli Eesti tugevamat võrkpalliklubi vaatavad neil päevil piiri taha, et jaanuarikuu jooksul ehk enne üleminekuakna sulgumist võimaluse korral vigastatud mängijate asemele lisajõudu tuua. 

Tiitlikaitsjal Saaremaal napib tänavu terveid temporündajaid. Kui Harri Palmar on seni kenasti vastu pidanud, siis Mihkel Tanila ja Siim Ennemuist on olnud haiged ja vaevelnud põlvevigastuse küüsis. Möödunud nädalavahetusel pääses seetõttu algrivistusse esiliigast toodud Taavi Prei, mänguaega sai endale harjumatul positsioonil isegi Helar Jalg. Kõige kehvem on keskblokeerijatest seis Ennemuistiga, kelle põlvevalu pole tänaseni taandunud.

“See, kas toome välismaalt uue temporündaja, sõltub Ennemuistist,” sõnas klubi tegevjuht Hannes Sepp. “Eelmisel nädalal olin 90 protsenti kindel, et peame talle asenduse tooma – uus meeski oli juba välja valitud -, aga viimased uuringud andsid positiivse tulemuse. Kui uuest antibiootikumide kuurist piisab, turse taandub ja kahe nädala pärast võiks Siim mängukorda saada, pole lisajõudu vaja.”

Pole välistatud, et ühe väärt täienduse toob Saaremaa võistkonda ometi, sest detsembris Bukaresti Steaua’st lahkunud nurgaründaja Karli Allik treenib jaanuari algusest Urmas Tali käe all.

“Võimalik, et võtame Alliku oma meeskonda, aga seda on täna veel vara öelda. Sõltub, kas ta leiab omale välismaalt uue klubi või mitte,” selgitas Sepp. Nii Tartu Bigbanki kui Tallinna Selveri treenerid kinnitasid, et olid samuti huvitatud Eesti koondislase palkamisest, kuid saarlane on otsuses kindel – juhul, kui välismaalt loodetud klubi ei leidu, jääb ta kodusaarele.

Tartlastel on nurgaründaja kohal kitsas käes, sest austraallase Samuel Walkeri kõrval on hetkel ainus vajaliku taseme välja mängiv mees 17-aastane Märt Tammearu. Suvel Eesti koondises debüteerinud Stefan Kaibald pole jätkuvalt põlvevaludest lahti saanud.

“Hoiame mängijateturul silma peal, sest Stefan Kaibaldi põlv pole ka pärast viimast ravi paranemismärke näidanud. Oleme ausalt öeldes veidi nõutud selle koha pealt,” tunnistab Tartu mänedžer Hendrik Rikand. “Niisama toomise pärast me kedagi võtma ei hakka. Palkame uue mängija vaid juhul, kui leiame sobiva hinnaga väärt mängija.”

Kaibald pole enam ainus põhimees, kes Tartul vigastuse küüsis vaevleb. Nädalavahetuse mängus Pärnuga tegi nimelt sõrmele liiga Mart Naaber.

“Homme tehakse uus pilt ning siis selgub, kas näpp pandi korralikult õigele kohale tagasi,” sõnas Tartu peatreener Andrei Ojamets täna hommikul. “Luumurdu ei tohiks esialgsete uuringute põhjal olla, tegu on liigesevigastusega. Üks tark inimene ütles, et taolise vigastuse puhul peaks ees ootama umbes nelja kuni kuue nädala pikkune mängupaus.”

Tallinna Selver otsib meeskonda uut nurga- või diagonaalründajat. Tunamulluse meisterklubi read on hetkel rekordiliselt hõredad, sest põhimeestest löövad poolikult meeskonna treeningutel kaasa nii Timo Lõhmus, Marx Aru (mõlemal vigastus) kui Sten Vahtras (kaitseväes), lisaks ootab tööluba ameeriklane Matthew Callaway.

Selveri juhendajal Aapo Rantanenil oli niisiis nädalavahetusel küllaltki palju peavalu, keda ja kuhu väljakule saata. Näiteks elu esimesed täismängud sai kirja 16-aastane noortekoondislane Rauno Haidla, kes tegutses laupäeval liberona ja pühapäeval nurgaründajana. Avapäev libero rollis tuli välja vägagi korralikult, nurgaründajana oli esialgu rünnakute lahendamine veel keeruline.

“Peame kedagi nurga- või diagonaalründaja positsioonile juurde tooma, et praeguses olukorras nii mängudel kui ka treeningutel korralikult kõik kohad kaetud saaks. Küsimus pole isegi medaliheitluses püsimises, vaid pigem selles, et mängijad hooaja lõpuni vastu peaksid. Praeguse õhukese koosseisuga on vigastused kerged tulema,” sõnas Rantanen. “Paistab, et uus mees tuleb ilmselt välismaalt, sest Eestis hetkel vabu mängijaid pole.”

Pärnu Võrkpalliklubi ridades sai eelmisel nädalal esimese täismängu kirja 17-aastane temporündaja Mattias Rahuoja. Põhjuseks taas kaasmängijate vigastused: Mhait-Martin Pool murdis nädal aega tagasi sõrmeluu ja jätab hooaja pooleli, Tamar Nassarit vaevab aga õlavigastus.

“Oleme nüüdseks juba pea nädal aega välismaalt Poolile asendust otsinud,” ütles Pärnu mänedžer Reio Tilk reede õhtul. “Oleks rahakott suur, muutuks ka mängija leidmine lihtsamaks. Eks meil tuleb heinakuhjast see mees üles leida, kes nii tüübi kui hinnasildi poolest sobib. Hiljemalt jaanuari lõpuks peab uus mängija Pärnus olema, sest siis pannakse üleminekuaken kinni.”

Välismaa suunas ei vaata Eesti klubidest ainsatena Rakvere ja TalTech, kes lähevad kevadele vastu olemasolevate mängijatega.

“Meil on võistkond hästi komplekteeritud ja tõsisemaid vigastusi ei esine. Nüüd on vaja ainult mängumootor käima saada,” ütles heatujuline Rakvere loots Andres Toode.

Credit24 Meistriliiga jätkub neljapäeval TalTechi ja Saaremaa mänguga.

Tabeliseis.
scroll to top