fbpx
Close

Valeri Maksimov | Eesti, väikesevõitu, aga tublivõitu

Andri Aganits ja Kert Toobal kolmapäevast võitu Iisraeli üle tähistamas. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Veel üks võit ja Eesti koondmeeskond kindlustab endale koha järgmise aasta Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril. Eestlaste edu Euroopas ei üllata enam mängijaid ega publikut.

Järgmisena võiks püüelda pääsu maailmameistrivõistluste, seega planeedi 24 meeskonna hulka. Ees on ka Kuldliiga suvised turniirid, aga need on kommertsvõistlused, mitte mängud mõne tiitli võitmiseks. Samas on see suurepärane võimalus koondise tagalas istuvate meeste eksamineerimiseks. Avatakse liiklus esimese ja teise divisjoni vahel.

Eduks tuleb lugeda seda, et meil on juba praegu mitte seitse, vaid kümme-kaksteist meest, kes põhikoosseisu kuulumist vääriks. Loen nende hulka ka Keith Puparti ja Martti Juhkami, kes momendil esindusmeeskonna kandideerijate ringi ei kuulu. Aga võiks kuuluda. Kunagi ei näe me ette, kes vajalikest mängijatest haigeks jääb, trauma saab või isiklikel (perekondlikel) põhjustel ootamatult kõrvale tahab astuda. Nagu on lähinaabritest teinud soomlased, lätlased, vene superstaarid Mihhailov, Musserski, Košeleva jpt. Äsja teatas oma eemaldumisest koondise sidemängija Jekaterina Pankova, selgitades, miks : “Tahan taanduda isiklikel põhjustel ja ka tervis korda teha.” Loobumisteade tuli vaid mõni nädal enne MM-i algust, üllatades ka oma isa, kes on juhtumisi Venemaa koondise peatreener.

Pole uudis, et välismaale õppima või tööd otsima siirduvad pärast keskkooli just parimas sportimiseas noored. Võrkpallitreenerid on meil head, nad suudavad ka vähese valiku juures head tööd teha. Peaaegu igal aastal kedagi koondise huvisfääri delegeerides. Omaette väärtus on andunult töötav peatreener Gheorghe Cretu, kelle silma all pole võimalik trennis viilida.

Meenub 1986/87 hooaeg, kui NL kõrgliigas mängiv Tallinna Kalev kaotas aastateks kolm põhimeest (Keel, Link, Kruuda), kes sõna otseses mõttes nelja seina vahele kinnistati. Ja mida tegid varjus olnud mehed (Taats, Lepp, Lillepuu jt)? Nad mängisid nii edukalt, et oleks lootusetuna tundunud seisus Kalevi äärepealt esikaheksasse kandnud! Üleplatsimeheks tõusis siis (jällegi tartlane) Taats.

Tagasi tänasesse. Viimati elasime häälekalt kaasa lätlaste võitmisele Riias ja Iisraeli alistamisele Tallinnas. Suutsime mõlemat lüüa keskmise jõukuluga. Rohkem tuleb välja panna täna, kui eestlasi oodatakse kordusmängule Vahemere idakaldal. Pikk sõit ja kuum ilm ei tohiks liiga teha, on ju ka tänavune Eesti suvi meie mehi uueks kuumalaineks ette valmistanud.

Suhteliselt värske ja hea uudis on see, et tõenäoliselt korraldab järgmise MM-i (2022) Venemaa. Tallinnast Moskvasse viib lennuk poolteise tunniga. Neli aastat tagasi võidetud tiitlit kannab Poola, praeguse edetabeli kolmas. Eestile annab FIVB edetabel 32. koha.

scroll to top