VIDEO | 217 ja 167 sentimeetri pikkune mängija aitasid Brasiilia võrkpallis saata korda ime

Itapetininga mängijad hetk pärast teise mängu võitmist juubeldamas. | Foto: ekraanitõmmis

Kolmapäev, 17. märts, kirjutatakse Brasiilia võrkpalliajalukku rasvaste tähtedega, sest just siis lülitas viimase ehk kaheksandana kohalikel meistrivõistlustel play-offi pääsenud Itapetininga meeskond veerandfinaalis konkurentsist maailma paremikku kuuluva Sada Cruzeiro.

Viimase kümne aasta jooksul kuuel korral Brasiilia meistriks kroonitud Sada Cruzeiro kaotas 13. märtsil peetud avamängu 0:3 (-17, -22, -22), kuid kõik võimalused seeria enda kasuks pöörata püsisid alles, sest poolfinaali pääsuks oli vaja kahte võitu. Teine mäng algaski oodatud moel, 2016. aasta klubide maailmameister Sada Cruzeiro võitis kaks esimest geimi kindlalt 25:15 ja 25:18, kuid Itapetininga polnud sellega oma viimast sõna veel öelnud. Autsaiderid võitsid kolmanda geimi 25:21, neljanda 25:23 ja ülipõneva viienda 18:16, kindlustades seega ajaloolise edasipääsu.

Allolev video kinnitab, et Itapetininga mängijad ei suutnud ka ise pärast viimase pallivahetuse lõppu uskuda, millega nad hetk varem hakkama olid saanud. Mängu parimaks valiti üks maailma pikemaid diagonaalründajaid, varasemalt ka Itaalias ja Türgis mänginud 217-sentimeetrine Renan Buiatti, kes kogus üleplatsimehena 25 punkti (+11). Kontrast mängijate pikkuse osas on Itapetiningas seejuures märgatav, sest meeskonna põhilibero Regerio Batista Filho on Renanist täpselt pool meetrit lühem ehk 167-sentimeetrine.

Sada Cruzeriole tõi Argentiina võrkpallikoondise kogenud nurgaründaja Facundo Conte 22 punkti (+8). Tõsi, olgugi et Sada Cruzeirol on kuulsusrikas lähiminevik, pole meeskond tänavu komplekteeritavuse poolest enam siiski nii kõva nagu mõned hooajad tagasi.

“Me tegime ajalugu täna õhtul,” sõnas Renan pärast mängu. “Alistada kõrgeima asetusega meeskond, kes oli kogu hooaja peale kaotanud vaid kaks mängu – see on lihtsalt fantastiline tunne! Me ei unusta seda päeva kunagi. Minu jaoks on tegu olnud raske hooajaga, kuid olen uhke, et suutsin takistustest jagu saada,” jätkas endine Brasiilia koondislane, kes naasis hooaja eel jalavigastuse tõttu Prantsusmaalt kodumaale.

Brasiilias näikse käsil olevat üldse imelikud ajad, sest ka põhiturniiri teine meeskond Funvic pole edasipääsu veel kindlustanud. Pärast avamängu 3:0 võitmist kaotati America Voleile teine mäng 2:3, seega ees ootab otsustav lahing.