fbpx
Close

Keele debüüt klubide MM-il sai läbi juba enne selle algust, meistriks krooniti Sada Cruzeiro

Klubide maailmameister 2021: Sada Cruzeiro. | Foto: FIVB

Möödunud nädalal mängiti Brasiilias Betimi linnas klubide maailmameistritiitli nimel. Aasia meistrina sai osalusõiguse ka Markkus Keele koduklubi Sirjani Foolad, kuid kurioosne asjade käik tühistas Keele harukordse võimaluse olla klubide MM-il eestlaste esindajaks. Meistritiitel korraldajasaalist välja rändama ei pidanud, sest võitjaks krooniti kodupubliku ees mänginud Sada Cruzeiro.

Markkus Keel on olnud Iraani liigas enamasti Sirjani Fooladi esimene side, ka MM-turniiri kodulehel on Keel numbri all 17 võistkonna nimekirjas täiesti olemas. Ometi ei leia Keelt, meeskonna põhisidemängijat, ei mängude statistikapaberitelt ega võistkonnast tehtud fotodelt.

Võrkpall24 suhtles situatsiooni põhjuste osas Keele endaga ja selgus, et kui Aasia meisterklubi Brasiiliasse suurturniirile sõitis, lendas Keel hoopis kodumaale pisikesest puhkust pidama. Veidra olukorra põhjuseid sõnadesse panna on keeruline. Lühidalt öeldes: Iraan on teistsugune koht ja seal on omad “reeglid”, mida tihtipeale oma tahtmise järgi kujundatakse.

Sirjani klubi otsustas panna suurturniiriks kokku täiesti uue koosseisu, paljud mehed korjati kokku teistest Iraani liiga meeskondadest. Kirsiks tordil on see, et turniiri korraldaja, rahvusvaheline võrkpalliliit (FIVB), klubi otsustele vastu ei olnud. Nii jäid lisaks Keelele koosseisust välja veel hulk Sirjani mehi. Näiteks kaht diagonaalründajat ei lubatud lihtsalt riigist välja. Lõpuks olid esialgsest Sirjani koosseisust MM-il reaalselt platsil vaid libero ja diagonaalründaja.

Suured muutused aga edu ei toonud. Sirjani Foolad lõpetas alagrupimängud, kus kohtuti Brasiilia hiiu Sada Cruzeiro ja Itaalia suurklubi Trentinoga, ühegi geimivõiduta. See tähendas ka viimast kohta kuue võistkonna seas. A-alagrupi kolmandaks ja üldarvestuses viiendaks jäi Argentiina meister San Juani UPCN.

Kodusaalis mänginud Sada Cruzeiro tuligi lõpuks klubide maailmameistriks, pühapäevases finaalis alistati Itaalia klubi Civitanova Cucine Lube tulemusega 3:0 (25:17, 25:22, 25:23). Pronksikohtumises alistas Trentino samuti 3:0 (25:18, 25:18, 25:18) teise Brasiilia esindaja, 2020. aastal riigi meistriks kroonitud Funvici.

Turniiri parimaks mängijaks valiti Sada Cruzeiro kuubalasest nurgaründaja Miguel Angel Lopez. “Unelmate meeskonna” koosseisus oli võitjaklubi esindajaid neli, kaks kohta hõivasid Civitanova ja ühe Trentino mängijad.

“Unelmate meeskond”:

Turniiri “Unelmate meeskond”. Vasakult: Otavio Pinto, Miguel Angel Lopez (MVP), Alessandro Michieletto, Robertlandy Simon, Fabio Balaso, Fernando Kreling, Wallace de Souza. | Foto: FIVB
scroll to top