Eesti jõud käis Soomest üle, Venno näitas oma taset

Oliver Venno – tänase mängu punktikahur | Foto: Siim Semiskar

Täna toimus Salos ametlik kohtumine Soome ja Eesti rahvuskoondiste vahel. Eesti koondis alistas vastased kindlalt geimide seisuga 3:0 (25:20, 25:15, 25:20). Peamiselt varumeeste osalusel mängiti ka neljas geim, mille võitis Eesti punktiseisuga 25:22.

Eesti koondise suurimaks punktimagnetiks oli esimese kolme geimi põhjal Oliver Venno, kes tõi 21 punkti (+17), realiseerides 29 tõstest 19, lisa tuli 2 serviässa näol. Albert Hurt tõi 12 (+7), Kristo Kollo 10 (+4), Henri Treial 7 (+3) ja Andri Aganits 6 punkti (+4).

Eesti oli põhjanaabritest parem rünnakul – rünnakuprotsent 55, vastastel 39. Blokipunktid jagunesid 6 – 4 Soomele.  Eesti koondis oli tunduvalt agressiivsem servil,  serviässad 10 – 3 Eestile. Vastuvõtuprotsendiks oli Eesti koondisel 49, vastastel 44.

Neljandas geimis jäi Eesti koondise poolel põhikuuikust platsile vaid Albert Hurt, ülejäänud mehed said minna puhkama, andes võimaluse noorematele. Hurt tõi neljandas geimis 5 punkti (+3) Stefan Kaibald lisas 4 (+4), Alex SaaremaaMart Naaber ja Taavi Nõmmistu tõid kõik võrdselt 2 punkti.

Koondise treener Oliver Lüütsepp: “Mängupilt läks päev-päevalt paremaks. Näha on, et mehed püüavad kokkulepitud süsteemist kinni hoida ja neid asju, mida treener nõuab, järjest paremini teha. Täna suutsime mängule tulla hea häälestusega ja selgelt parema energiaga kui soomlased. Mõlemal meeskonnal on olulisi mängijaid puudu, aga tänane tulemus näitas ausalt praegust jõudude vahekorda.”

Eesti koondis peab järgmised kaks kohtumist samuti võõrsil, astudes 26. ja 27. juulil võistlustulle valitseva maailmameistri Poola vastu. Pühapäevast mängu on võimalik jälgida otseülekandena kell 21:00 Postimehe vahendusel, esmaspäeval kell 19:00 algavat mängu näeb Kanal12 vahendusel.