Eesti naiskond sai Tšehhis selge kaotuse

Eesti – Tšehhi valikmäng. | Foto: CEV

Eesti rahvusnaiskond suutis Tšehhis Jablonec nad Nisous peetud EM-valikmängus võõrustajatega sammu pidada vaid kõige esimeses geimis. Eesti kaotas mängu 0:3 (23:25, 12:25, 19:25). Statistika.

Eesti naiskond alustas mängu täismaja, umbes 700-pealise publiku, ees algkoosseisus Julija MõnnakmäeNette PeitKristiine MiilenLiis KullerkannEliise HollasKertu Laak ja libero Kristi Nõlvak. Geimis sekkusid veel Ingrid Kiisk ja Hanna Pajula.

Olime terve geimi tagaajaja osas ja ainukesed ärevad hetked kodunaiskonna ja publiku jaoks tekkisid alles päris geimi lõpus kui Eesti suutis 20:24 kaotusseisu vähendada 23:24 peale. Imelist tagasitulekut päris lõpuni mängida ei suudetud ja nii läks geim kodunaiskonnale 25:23. Meie poolelt kogusid Kristiine Miilen 4 (+3) ja samuti Nette Peit 4 punkti, ja kuigi enamus statistilisi näitajaid olid üpris võrdsed, siis meie naiskonda vedas alt suhteliselt halb rünnakute lõpetamise efektiivsus – meil 34%, vastastel 45%.

Teist geimi tahavad Eesti treenerid ja mängijad ilmselt võimalikult kiiresti unustada. Jäime kiirelt 0:8 kaotusseisu ja sellest enam kosuda ei suutnudki. Geim kindlalt tšehhidele 25:12. Kodunaiskond ületas meid kõikides elementides, eriti masendav oli rünnakute lõpetamine – meil 29%(!), vastastel samal ajal 60%.

Kolmas oli õige veidi parem kui eelmine, aga ohtlikuks ei saanud me vastastele kordagi. Kaotusseisult 12:20 suutsime teha minispurdi ja vähendada vahe 16:20 ja 19:23 peale, aga geimi lõpp siiski turvaliselt Tšehhile 25:19.

Kolmandas geimis tõi Miilen 6 (+3) punkti, ülejäänute panus jäi väga kesiseks.

Mängu kokkuvõttes oli meie parim punktitooja Miilen 13 (+6) punktiga, vastastel Michaela Mlejnkova 12 (+11) punktiga.

Rünnakute efektiivsus Eestil 31%, Tšehhil 53%, serviässad vastavalt 4 ja 8, servivead 5 ja 12, blokipunktid 5 ja 7, vastuvõtt 45% vs. 43%.

Teises E-alagrupi mängus võitis Soome täna kodus Rootsit 3:1. Soome juhib alagruppi 3 võiduga, Eestil, Rootsil ja Tšehhil on 1 võit. EM-finaalturniirile pääsevad iga alagrupi kaks paremat.

Eesti kohtub Tšehhiga uuesti juba sel laupäeval, seekord kodus Kalevi spordihallis. Mängu algus on 25. augustil kell 19:00.