fbpx
Close

Saarlastel seljataga muutusterohke suvi. Sepp: Tartu on tänavu peamine favoriit

Siim Põlluäärest saab uuel hooajal Saaremaa klubi kindel põhimees, ent seda, kas ta ka kaptenina jätkab, näitavad eesootavad valimised. | Foto: Saaremaa VK

Saaremaa võrkpalliklubi on teinud kahe hooaja vahel põhikoosseisus suuri muudatusi, ent peaks esmapilgul olema tasemelt sama kõva nagu kolme tiitliga kulmineerinud debüüthooajal. Sarnaselt mitmele teisele Eesti tippklubile otsivad ka nemad veel põhikoosseisu viimast pusletükki.

Saarlased on tänaseks juba kolm nädalat füüsilist põhja ladunud ja alustavad peagi ka pallitreeningutega. Võrkpall24 uuris, milline meeskond on tänaseks kokku saadud.

Sidemängijad Alexander Suur ja Väike lahkusid, Caics back in business!

Eelmisel aastal Saaremaal tõstespordiga tegelenud Austria koondislane Alexander Tusch ja Aleksander Eerma lahkusid klubist, asemele saabusid lätlane Artis Caics ja Puerto Ricost pärit, kuid USA passiga Omar Rivera. Caics, kes tüüris tunamullu Rakvere Balti liiga tiitlini, on siinmail kõrges hinnas mees, kuid eelmise hooaja jättis ta täielikult seljavigastuse tõttu vahele. Rivera valiti aga üle-eelmisel hooajal Rootsi liiga parimaks sidemängijaks, mullu mängis ta USA-s.

“Caicsi selg on kõigi testide põhjal nüüd korras ja ta on teinud kõik treeningud täismahus kaasa. Füüsiliselt on ta juba praegu vaat et paremas vormis kui kunagi varem,” ütleb meeskonna tegevjuht Hannes Sepp rõõmsal toonil. Mäletatavasti soovis peatreener Urmas Tali lätlasega käed lüüa juba mullu, ent siis jäi leping just tervisemure tõttu sõlmimata. “Eks peatreener otsustab, kes lõpuks mängima hakkab. Meie eesmärk oli just see, et erinevalt eelmisest aastast, kui kahe sidemängija vahel oli suur tasemevahe, mängiks tänavu meeskonnas sarnasel tasemel mehed.”

Tempoosakonna ehitavad saarlased ise üles

Sellel positsioonil on saarlastel põhjust rind kummi lüüa, sest algrivistuse koha nimel hakkavad võitlema kolm kohalikku meest. Mihkel Tanila, kes mängis mullu mõlemad leegionärid puhtalt üle, asub seekord koha eest päikese all võitlema uute meeste Siim Ennemuisti ja Harri Palmariga. Kui Ennemuisti saarlaseks olemine on kõigile teada, siis tugev seos on meie suurima saarega ka Palmaril. Tema ema on nimelt Saaremaal sündinud ja üles kasvanud. Palmar ise on üles kasvanud aga mandril.

“See on väga löögivõimeline kolmik. Ma ütleksin, et isegi parem kui mullu,” hindab Sepp. “(Matej) Hukelil oli nurka blokki jõudmisega suuri probleeme, lisaks oli ta ebastabiilne. (Konstantin) Riabuha oli küll keskel blokis hea, aga tal jäi rünnakul võimsusest puudu. Praegust triot vaadates oleme kõvasti jõudu ja kvaliteeti juurde saanud. Võimalik, et võtame mingil hetkel ka neljanda temporündaja meeskonda, aga täna pole see veel kindel.”

Diagonaalründes Pulk lahkus ja pilt selge

Meeskonna esimeseks diagonaalründajaks saab uuel hooajal Siim Põlluäär, kes jagas mullu mänguaega Tartu Bigbanki siirdunud Hindrek Pulgaga. Teiseks diagonaaliks palgati hiidlane, noortekoondise liige Markus Uuskari.

Mis siis ikkagi juhtus, et saarlased hiidlasele kosja läksid? “(Naerab.) Tahtsime endale kedagi naabersaarelt võistkonda ja et Stefan Kaibaldiga läbirääkimisteks ei läinud, saime vähemalt Uuskari endale. Tänu võrkpallile on hiidlaste ja saarlaste suhted lõpuks klaaritud.”

Nurgaründajaid jagub, aga otsitakse juurde

Et Tomaš Halanda lahkus, otsib Saaremaa Slovakkia koondislasele väärt asendust. Ülejäänud “nurgad” on kaetud: Rauno Tamme ja Helar Jalg jätkavad, uue mehena on võistkonnas noortekoondislane, mullu Rakveres pead tõstnud Mart Toom. Lisaks kaasati treeningutele kohalik nooruk Robin Alba.

“Ühte tugevat nurgameest otsime välismaalt juurde,” kinnitab Sepp. “Plaan on selge algrivistuse mees palgata. Hetkel on mõned kandidaadid vaateväljas.”

Libero on Vahter, kes muu

Saaremaa liberona jätkab kohalik mees Johanes Vahter, kes kerkis mullu esile nii eredalt, kui libero positsioonil mängival mehel võimalik. Teist liberot hetkeseisuga ei palgata.

Ega ka Tali taeva jää

Saaremaa võistkonna peatreenerina jätkab Urmas Tali, keda asub varasemast veelgi tõsisemalt assisteerima statistik Märt Pajusalu. Senine abitreener Toomas Jasmin naasis Pärnu esindusmeeskonda. Massaaži ja vigastuste väljaravimise eest vastutavad Martin Vahimets ja Anu Raag. Füüsilist ettevalmistus teeb Juhan Mikkor ja toitumise osas annab nõu Marit Berendson.

Jõujooned on muutunud?

Lõpetuseks, mida ütleb Sepp konkurentide suviste tehingute kohta? “Tartu on oluliselt tugevam kui eelmisel aastal ja minu silmis ka peamine favoriit Credit24 Balti liigas,” kõlab muheleva Sepa suust konkreetne vastus.

Saarlasi näeb esmakordselt uue meeskonnaga koduväljakul mängimas 22. ja 23. septembril, kui kontrollturniiril mängitakse Rakvere, soomlaste Raisio Loimu ja Läti meistri Jekabpilsiga.


 

Saaremaa võrkpalliklubi võimalik algkoosseis uuel hooajal: 

Sidemängija: Artis Caics
Nurgaründajad: Rauno Tamme ja …
Diagonaalründaja: Siim Põlluäär
Temporündajad: Mihkel Tanila ja Siim Ennemuist
Libero: Johan Vahter

Eeldatavad vahetusmängijad: 

Sidemängija: Omar Rivera
Nurgaründajad: Helar Jalg, Mart Toom ja Robin Alba
Diagonaalründaja: Markus Uuskari
Temporündajad: Harri Palmar


Klubist lahkujad:

Hindrek Pulk (diagonaal, siirdus Tartu Bigbanki)
Alexander Tusch (sidemängija)
Aleksander Eerma (sidemängija, siirdumas TTÜsse)
Tomaš Halanda (nurgaründaja)
Konstantin Riabuha (temporündaja)
Matej Hukel (temporündaja)
Markus Veltson (temporündaja, siirdumas TTÜsse)

Klubiga liitujad: 

Artis Caics (sidemängija, jättis eelmise hooaja vahele)
Omar Rivera (sidemängija, mullu USAs)
Siim Ennemuist (temporündaja, mullu Rakveres)
Mart Toom (nurgaründaja, mullu Rakveres)
Robin Alba (nurgaründaja, Saaremaa kasvandik)
Markus Uuskari (diagonaal, mullu Tartu Bigbankis)
Harri Palmar (temporündaja, mullu Pärnus)

scroll to top