EMile pääs on võimalik: naiskond võitis Rootsit ja kerkis alagrupis teiseks!

Koondise kapten Julija Mõnnakmäe pärast võitu peatreener Andrei Ojametsa embamas. | Foto: CEV

Euroopa meistrivõistluste valiksarja kolmapäeval 2:3 (25:15, 25:20, 23:25, 20:25, 7:15) kaotusega Soomele avanud Eesti rahvusnaiskond saavutas täna esimese võidu, kui võõrsil mängiti üle Rootsi.

Tasavägiseimad olid kohtumise esimene ja teine geim, mis mõlemad lõppesid võõrsil mänginud Eesti 25:23 ülekaaluga. Kolmandas geimis olid omakorda edukamad võõrustajad, vähendades 25:16 geimivõiduga kaotusseisu minimaalseks. Otsustavat viiendat geimi siiski vaja ei läinud, kui Eesti võitis neljanda geimi 25:17 tulemusega ja kogu mängu seega 3:1 (23, 23, -16, 17).

Meie poolel jõudsid koguni neli mängijat kahekohalise resultaadini. Rünnakul 42-protsendilise (24-st 10) efektiivsusega tegutsenud Nette Peit panustas võitu 14, Kertu Laak 13 ning Liis Kullerkann ja Eliise Hollas võrdselt 10 punkti. Kristiine Miilen assisteeris 9 ja meie parimana neli ässpallingut löönud Julija Mõnnakmäe 6 punktiga. Rootslannade ridades säras 25 silmaga nende liider Isabelle Haak, vahendab volley.ee. Vigastatud Anu Ennoki asemel koondisse pääsenud Kadi Kullerkann debüüteris libero rollis, kuigi põhiraskust kandis sel positsioonil jätkuvalt Kristi Nõlvak.

Tasavägist heitlust kinnitab ka statistika, mille kahes põhielemendis olid võistkonnad identsed. Nii oli mõlema võistkonna rünnakuprotsent 42 ja blokipunktide arv 8. Vastuvõtul oldi Eesti edunumbrid 43%-34% ja pallingul 10-9.

Tänases teises mängus alistas Soome kodus 3:2 Tšehhi. Kahe vooru juhib B-alagruppi Soome 2 võiduga (4 p), Eesti (4 p) ja Rootsi (2 p) jagavad 1 võiduga teist positsiooni. Tšehhil (2 p) on võiduarve avamata. Eesti jätkab valiksarja juba kolmapäeval, kui võõrsil minnakse vastamisi Tšehhiga.