fbpx
Close

INTERVJUU | Soome koondise täht Urpo Sivula: Mardist tuleb veel kõva mängumees

Mart Naaber ja Urpo Sivula pärast Savo mängu. | Foto: Karl Rinaldo

Soome rahvusmeeskonna pikaaegne põhitegija Urpo Sivula eelistas tänavu mitme välisklubi pakkumisele Oliver Lüütsepa juhendatavat Akaa Volley’t, kes on kerkinud tänu heale komplekteeritavusele ja edukale hooaja algusele Soome liigas esmakordselt medalipretendendiks.

31-aastane diagonaalründaja, kes mängis karjääri algusaastatel nii Türgi, Itaalia kui ka Saksamaa tippklubides, on nüüdseks juba viis aastat teeninud leiba taas kodumaal. Et Soome meistrivõistluste paremate meeskondade tase on korralik ja palkagi makstakse kohalikele tähtedele hästi, pole Sivula näinud põhjust keskpärastesse välisklubidesse karjääri teises pooles minna. Soome koondises on ta säilitanud aastate kuludes siiski põhimehe rolli, aidates veel eelmiselgi sügisel rahvusmeeskonna EM-finaalturniiril 16 parema sekka. Akaasse tõi Sivula selleks hooajaks lisaks korralikule võistkonnale ka tõik, et meeskond baseerub tema kodukohale lähedal.

Võrkpall24 püüdis Sivula kinni pärast laupäevast kodumängu Savoga, kus sai läbi Akaa 13-mänguline võiduseeria. Sivula kaotas personaalse duelli seekord selgelt vanale kamraadile, vastasmeeskonna diagonaalründajale Olli-Pekka Ojansivule, kes kogus üleplatsimehena 20 punkti (+17). Kaotusest hoolimata oli Sivula pärast mängu heas tujus, sest teab, et hooaja tähtsamad mängud ootavad ees alles mitme kuu pärast.

Urpo, nägime seekord üsna erilist mängu. Akaa oli iga geimi keskosas liidrirollis, ent kaotas lõpuks mängu 0:3. Mille taha võit võis jääda?

Võib-olla olime liiga närvilised. Me ei mänginud minu meelest oma mängu. Vahel, kui mängid nii kõva vastasega, tahad liiga palju endast anda. Ma ise mängisin täna (laupäeval – toim.) väga halvasti. Ja Savo mängis hästi. Siin polegi rohkem midagi öelda. Vahel võib tippude kohtumises minna nii, kuigi kolmandas geimis olid meil veel kõik võimalused mängu pööre tuua (Akaa andis käest 16:11 edu – toim.).

Kas põhiturniiri võit on pärast seda kaotust veel tõenäoline?

Ma pole punkte üldse vaadanud ausalt öeldes. Keskendun ainult oma esitustele ja loodan, et oleme kevadeks, mil kõige tähtsamad mängud ees ootavad, leidnud hea mängurütmi.

Akaa klubi juhtkond on ka pärast pikka võiduseeriat kinnitanud, et meeskonnale ei panda pingeid peale ja keegi ei oota teilt veel medalit. Millised on sinu eesmärgid tänavuseks hooajaks?

Loomulikult, kui on selline meeskond kokku pandud, siis loodan ma medali võita. See on kõva meeskond. Kui teeme hooaja lõpuni oma asju hästi ja püsime ühtsena, siis on see realistlik eesmärk.

Kas see on sullegi üllatus olnud, et Akaa tänavu nii hästi mängib?

Ei ole. Tean kõiki meie mängijaid juba varasemast ajast – tegu on nimekate Soome liiga meestega.

Kas sa Mart Naaberi nime olid enne seda hooaega kuulnud?

Jaa! Olin Marti mitmel korral Eesti koondises näinud. Oleme isegi korduvalt palliväljakul kohtunud. Tegelikult kohtusime esimest korda juba Tartu iga-aastasel hooajaeelsel turniiril Würth Cup, kui mina mängisin veel (Sastamala) VaLePa’s ja tema Tartus. Seega, tunnen teda juba mitmeid aastaid.

Milline on Mart mängijana?

Blokis on ta muidugi kõva tänu oma parameetritele. Samuti on teda tihti võimatu rünnakul pidurdada. Mardist tuleb veel kõva mängumees.

Aga milline ta on inimese ja meeskonnakaaslasena?

(Muigab.) Väga rahulik – Mart ei tee palju häält. Aga ta on hea meeskonnakaaslane.

Kas Mardiga saab nalja ka teha?

Muidugi saab. Ausalt öeldes teeme me nalja päris palju meeskonna sees. Loodan, et Mart püsib kenasti tempos, sest meie naljad on kohati päris omalaadsed (Naerab.).

Milline treener on Oliver Lüütsepp?

Hea treener. Rahulik ja noh… Analüütiline. Ta on saanud selle meeskonna hästi mängima. Mulle ta meeldib.

Kas Oliver on n-ö tänapäevane treener?

Absoluutselt! Ta suhtleb mängijatega palju, küsib, kuidas meie asju näeme. Ta annab meile ka mingil määral vabadust väljakul, mõistes, et osadel meist on juba päris palju kogemusi.

Kui palju sul Oliveriga personaalseid vestlusi on olnud?

Sellised hetki, kus me konkreetselt kahekesi nõu peaksime, on olnud vähe. Pigem räägime kogu meeskonnaga, kuidas oma mängu parandada. Aga olen kindel, et küll me saame Oliveriga ka omavahel veel paremateks tuttavateks hooaja teise poole jooksul.

Ja lõpetuseks, kumb omandab soome keele varem – kas Oliver või Mart?

Kindlasti Oliver! Ta saab juba praegu peaaegu kõigest aru.

 

scroll to top