fbpx
Close

VIDEO | Kollo vajutas palli põrandasse ja vormistas Akaa ajaloo esimese medali!

Kristo Kollo meeskonnakaaslast embamas. | Foto: Immo Ruonala/Soome võrkpalliliit

Eestlasest nurgaründaja Kristo Kollo sai Akaa-Volley ridades kolmapäeva õhtul kaela pronksmedali ja oli ise ka mees, kes skooris kodumeeskonna matšpalli. Avakohtumise napilt kaotanud Akaa tegi kahes kodumängus vigade paranduse ja võitis kahe võiduni peetava pronksiseeria Loimaa Hurrikaani vastu 2-1.

Põhiturniiril teise koha saavutanud Akaa ja viiendana lõpetanud Hurrikaani pidasid nelja päeva jooksul kolm kohtumist. Loimaa suutis pühapäeval esimese mängu oma kodusaalis 3:2 võita. Teisipäeval ja kolmapäeval oli aga kodupublik favoriidi kasuks ja Akaa sai kirja 3:0 (25:19, 25:23, 27:25) ja 3:1 (22:25, 26:24, 25:23, 28:26) võidud.

Kristo Kollo tõi esimeses kodumängus üleplatsimängijana 18 (+12) punkti ja lahendas rünnakuid lausa 62-protsendiliselt. Otsustavas pronksimängus oli Kollo panus 13-punktiline (+6), sinna sekka lõi ta 3 ässa ja kogus 3 blokipunkti. Kolmanda kohtumise parimaks kerkis 26 punkti (+15) toonud legendaarne diagonaalründaja Urpo Sivula.

Lisaks oli just Kollo põneva mängu lõpplahenduse kangelane – peale kaht mängu jäänud rünnakut kerkis vastaste poolelt pall tema suunas võrgu kohale, mille eestlane kenasti ära kasutas ja võimsa kahekäevajutusega medalivõidu Akaale vormistas. Vaata põneva pronksikohtumise tipphetki Ruutu videost.

Akaa liitus Soome meistriliigaga neli hooaega tagasi ja tänavune pronks on esimene medal meeskonna auhinnakapis. Mestaruusliiga finaalseeria on veel käimas, kui Andrus Raadik ja Savo Volley on nelja võiduni peetavas seerias VaLePa vastu 0-2 kaotusseisus.

scroll to top