Meistrite liiga | Diagonaalide möll ja kaks hirmsarnast stsenaariumi: poolfinaalid on riikide ja lausa linnade siseasjad

Jan Hadrava, Paola Egonu, Isabelle Haak ja Alessandro Michieletto. | Fotod: CEV

Euroopa kõrgeimas klubisarjas Meistrite liigas on selgunud poolfinalistid. Vene klubide sarjast eemaldamisega said mitmed klubid küll otsepileti edasisse vooru, kuid ometi jätkus peetud veerandfinaalidesse omajagu põnevust. Sealjuures võtavad poolfinaalpaarides omavahel mõõtu vastavalt Itaalia, Poola ja Türgi tippklubid.

Meeste Meistrite liiga mõlemad peetud veerandfinaalseeriad kulgesid huvitaval kombel väga sarnaste stsenaariumidega. Esimese mängu 3:0 võitnud Jastzrebski Wegiel (25:22, 25:23, 25:19) ja Trentino Itas (27:25, 25:19, 25:22) jäid teises kohtumises 0:2 kaotusseisu, misjärel end korralikult kokku võeti ja kaks vajalikku geimivõitu võttes siiski poolfinaali jõuti. Nii olid võidukate klubide vastased Civitanova Cucine Lube ja Berliini Recycling Volleys kuldse geimi mängimisele ülilähedal – Civitanova kaotas kolmanda geimi veel ülinapi 26:28 skooriga.

Põnevate veerandfinaalide peaarhitektideks olid Jastzrebskile 3:2 (24:26, 23:25, 28:26, 25:19, 15:12) võidu toonud 30-aastane Tšehhi päritolu diagonaal Jan Hadrava, kes sai kirja 23 punkti (+17), ja Trentino 2:3 (21:25, 22:25, 25:9, 25:21, 13:15) tulemusega edasipääsu sepistanud 10 aastat noorem itaallane Alessandro Michieletto, kes tõi 22 punkti (+17). Samad mehed olid meeskondade edukaimad ka seeria avamängudes.

Poolfinaalid kujutavad endast Poola ja Itaalia klubide omavahelisi mõõduvõtte. Jastzrebski Wegiel läheb poolfinaalis kokku tiitlikaitsja ja koduses liigas punktilise paremusega liidrikohta hoidva Zaksa Kedzierzyn-Kozlega, Trentino Itas võtab mõõtu omakorda Itaalia liiga esimese meeskonna Perugia Sir Sicoma Monini meeskonnaga. Nii Zaksa kui Perugia pääsesid poolfinaali mängudeta, sest vastasteks olnud Venemaa klubid eemaldati võistluselt.

Naiste veerandfinaalid olid tiitlikaitsja Conegliano A. Carraro Imoco jaoks eriti sobiva loosiga, sest 3:0 (25:21, 25:21, 25:19) ja 3:1 (25:19, 25:22, 25:16, 25:17) võidud liigakaaslase Monza Vero Volley üle viis Imoco võimalike poolfinaalivastaste eemaldamise tõttu koheselt superfinaali ootele. Esimese mängu MVP-ks valiti sidemängija Joanna Wolosz, kuid põhipommitaja Paola Egonu tõi esimeses mängus 27 (+19) ja teises 30 (+24) punkti.

Teine veerandfinaalpaar pakkus rohkem närvikõdi. Eelmisel aastal hõbeda teeninud Istanbuli Vakifbank jäi võõrsil Poola liiga liider Rzeszowi Developresile 2:3 (25:13, 27:29, 25:19, 27:29, 13:25) alla, kaotades ülinappe geimilõppe. Kodumänguks oli Türgi hiid end aga kogunud ja suutis 3:1 (25:15, 25:19, 23:25, 25:23) mänguvõiduga edasi poolfinaali pääseda. Avamänguski 31 punkti (+25) toonud Rootsi superstaar Isabelle Haak valiti MVP-ks ka 28-punktilises (+19) korduskohtumises, kuid andis oma auhinna alandlikult edasi tiimi brasiillasest nurgaründajale Gabile (19/+10).

Kuna Conegliano leidis end peale veerandfinaale kohe superfinaalist, toimuvad naiste Meistrite liigas sel hooajal vaid ühe poolfinaalpaari mängud. Lisaks ühe liiga siseasjale on seal tegemist ka linnarivaalidega, sest Türgi liiga liider Istanbuli Vakifbank läheb kokku liigas kolmandat kohta hoidva Istanbuli Fenerbahcega.

Poolfinaalide avamäng peetakse vahemikus 29.-31. märts, korduskohtumine leiab aset 5.-7. aprillil. Superfinaal on kirjutatud kalendrisse kuupäevadel 21.-22. mai. Möödunud aastal võitis Meistrite liiga meestest Zaksa ja naistest Conegliano, teiseks tulid vastavalt Trentino ja Istanbuli Vakifbank.