Oravata Selver tegi Rikbergi ja Juhkamita Bigbanki vastu erilise comebacki – mis saab aga põhimeestest?

Tallinna Selver. | Foto: klubi koduleht

Tallinna Selver teenis pühapäeva õhtul Credit24 Balti liigas senise hooaja magusaima võidu, alistades tabeli liidri Tartu Bigbanki 3:2 (18:25, 24:26, 25:23, 25:13, 15:12).

Seni kõik kaheksa mängu võitnud tartlased alustasid matši kindla 25:18 geimivõiduga ja pääsesid teiseski vaatuses 13:8 ette. Alar Rikbegi hoolealustel näis tõesti toimivat kõik – serv ja servi vastuvõtt, rünnak ja kaitse. Mehed nautisid mängu ja sidemängija Aleksander Eerma tõsted klappisid kõigile kaaslastele. Paistis, et Selver lastakse seekord tunniga duši alla.

Ent Andres Toobali juhendatav pealinnaklubi, kelle põhifookus on kolmapäevasel karika poolfinaali kordusmängul TalTechiga, suutis koos tartlaste ühe liidri Martti Juhkami mängust välja langemisega imekombel kohtumisse muudatuse tuua. Teise geimi teises pooles mängiti kaotusseis tasa, ent geimivõitu veel võtta ei õnnestunud (24:26). Pöörang oli mängu siiski juba toodud, sest kolmas ja neljas geim kuulusid servi vastuvõttu parandanud ning rünnakulgi Timo Lõhmuse, Denis Losnikovi ja Marx Aru juhtimisel ohtlikuks muutunud Selverile 25:23 ja 25:13. Ka viiendas geimis polnud tugevamas klubis kahtlust – Selver oli enesekindlam ja parem ning võttis igati teenitult võidu.

Selveri resultatiivsemad olid Denis Losnikov ja Timo Lõhmus, kes kogusid 18 punkti (+13 ja +8). Põlvetrauma tõttu puhkepäeva saanud Oliver Orava asemel tegutsenud Pierce Johnson lisas 16 (+6) nagu ka hea mängu teinud Marx Aru (+13). Tartlased pidid hakkama saama põhilibero Rait Rikbergita, kes vigastas hiljutises Pärnuga kohtumises põlve ja läheb sel nädalal uuringutele. Rikbergi asemel tõmbas teist värvi särgi selga Taavet Leppik. Tartule tõi Valentin Kordas 20 punkti (+6), Albert Hurt lisas 19 punkti (+11) ja Martti Juhkami arvele kogunes 10 silma (+4).

“Raidu põlvega on seis kehva. Ta käis täna uuringutel. Seda, kas ta saab mängida järgmise nädala kolmapäeval peetavas karikafinaalis, näeme järgmisel esmaspäeval, praegu on vara midagi öelda. Martti vahetasin aga välja, kuna ta on haige ega tundnud end väljakul üldse hästi,” sõnas Alar Rikberg täna Võrkpall24’le.

Pärnu Võrkpalliklubi pidi eilses teises mängus leppima võõrsil Daugavpilsi ülikooli vastu 1:3 (21:25, 25:20, 24:26, 22:25) kaotusega. Võitjatele tõi Andris Širjakovs 24 punkti (+13), üheksa mehega Lätti sõitnud Pärnu tulemuslikumad olid Markus Uuskari 26 (+17) ja Boriss Žukov 17 punktiga (+10).

Põhiturniiri võidu eest on jäänud Balti liigas võitlema üks Tartu ja kaks Tallinna klubi, Pärnu paikneb kaotusest hoolimata veel viiendal kohal.