fbpx
Close

Läti koondise uueks peatreeneriks valiti olümpiavõitja

Pavels Selivanovs poseerimas Tartus kaks aastat tagasi pärast Riia naiskonna võidetud pronksimängu. | Foto: Karl Rinaldo

Läti võrkpalliliit kinnitas kohaliku rahvusnaiskonna uueks peatreeneriks 1980. aastal koos Viljar Looriga Moskva olümpiavõitjaks kroonitud Pavels Selivanovsi, keda eelistati kõigile välismaa juhendajatele.

68-aastane Selivanovs on olnud viimastel hooaegadel Läti esiklubi, mullu Balti liigas kulla ja tänavu hõbeda võitnud Riia Võrkpallikooli abitreener. Selivanovsi kõrval saab koondise abitreeneriks Andrejs Odinokovs, kes on Riia naiskonna peatreener.

Läti koondise senine peatreener, endine tipprannavõrkpallur Inguna Minusa (43) otsustas ameti maha panna, tuues põhjuseks koroonaviirusega seotud ebakindluse. Uut juhendajat asuti valima kümne kandidaadi seast, kellest vaid üks, Selivanovs, oli lätlane. Teise ringi jõudsid lisaks temale Slovakkia, Hispaania ja Venemaa treenerid.

“Kõik välismaised kandidaadid olid noored ja ambitsioonikad. Arutasime olukorda ja saime aru, et neil kõigil on üsna vähe infot Läti naiste võrkpalli hetkeseisust. Mõistsime, et välismaalastel on huvi meie koondist juhendada, kuid neil võtaks naiskonna tundma õppimine liiga kaua aega,” põhjendas Läti võrkpalliliidus töötav Kaspars Timermanis valikut.

Tõepoolest, Läti naiskonnal seisavad juba maikuus ees olulised EM-valikmängud, kus vastaseks on Sloveenia (Euroopa edetabelis 18.), Tšehhi (19.) ning Bosnia ja Hertsegoviina (30.). Läti jagab seejuures Bosniaga Euroopa edetabelis 30. kohta. Selivanovs juhendab naiskonda EM-valikturniiril ning samuti suve esimeses pooles toimuval Euroopa Hõbeliiga turniiril. Seejärel tuleb alaliit uuesti kokku, et arutada, kas jätkatakse tema juhtimisel või palgatakse uus treener.

Läti rahvusmeeskonna peatreenerina jätkab Avo Keel, kes tüüris koondise mitmekümne aasta pikkuse pausi järel EM-finaalturniirile. Kui kõik läheb plaanipäraselt, kuulub Läti EM-finaalturniiril Eestiga samasse alagruppi ja avab suurturniiri Tallinnas just mänguga meie rahvusmeeskonna vastu.

scroll to top