Juhkami koduklubi taastus ehmatusest ja edenes Saksamaal medalimängudele

Martti Juhkami. | Foto: klubi koduleht

Martti Juhkami koduklubi Friedrichshafen alistas Saksamaa kõrgliiga veerandfinaalseerias mängudega 2:1 Bühli ja edenes oodatult nelja parema sekka.

Duell põhiturniiri esimese ja kaheksanda klubi vahel kujunes põnevaks, sest Bühl võitis kodus peetud avamängu. See aga tähendas, et Friedrichshafen pidi nädalavahetusel alistama konkurendi kahel päeval järjest. Plaan õnnestus kodusaalis täita: laupäevane matš võideti 3:0 (17, 18, 18) ja pühapäevane 3:1 (21, -23, 23, 22). Teisest mängust ametlik statistika veel puudub.

Juhkami kerkis laupäevases kohtumises üleplatsimeheks, kogudes 16 punkti (+11). Ta realiseeris 18 tõstest 11 (61%), lisaks tõi kolm punkti blokiga ja kaks serviga (0 viga). Juhkami sai enim tööd servi vastuvõtul, protsendiks kujunes 30. Eestlane valiti ühtlasi kohtumise parimaks mängijaks.

Pühapäeval sai Juhkami veelgi rohkem tööd vastuvõtul – kedagi teist Bühl eriti ei pommitanudki -, kuid rakverelane pidas kenasti vastu, näidates suure soorituste arvu korral kõrgest klassist protsenti 72. Rünnakul tuli aga töö teha ära teistel meestel, Juhkami kogus seekord 38-protsendilise rünnakuprotsendi toel 9 punkti (+3).

Poolfinaalis, mis peetakse samuti kahe võiduni, kohtub Friedrichshafen põhiturniiri viienda klubi Lüneburgiga, kes alistas veerandfinaalis kahel korral tulemusega 3:2 neljanda asetusega Herrschingu. Mõlemas mängus lõppes viies geim minimaalse ehk kahepunktilise vahega. Teises poolfinaalis mängib kindlasti Düren, kes alistas kahel korral kindlalt Frankfurti. Viimase poolfinalisti selgitavad tiitlikaitsja Berliin ja Karli Alliku Koduklubi Königs Wusterhauseni Netzhoppers. Avamängu võitis Berliin võõrsil 3:0, teine peetakse teisipäeval nende kodus.