fbpx
Close

Meeldivaid üllatusi pakkunud Volle Akadeemia avahooajale pannakse punkt pühapäeval perepäevaga

Volle Akadeemia esimene hooaeg hakkab lõpule jõudma ja aeg on esimesi kokkuvõtteid teha. Tallinnas Ülemiste Beach House’is tegutseva Akadeemia esimese talve numbrid on päris ägedad. Statistika näitab, et käesoleval hooajal anti 325 trenni, millest sai osa üle 100 õpilase, kellest 90 protsenti on Akadeemia püsiliikmed.

“Kui alustada päris algusest, siis üllatas meid väga suur huviliste arv,” rõõmustab koos paljukordse Eesti meistri, abikaasa Argo Arakuga Volle Akadeemia loonud Janne Arak. “Vastuvõtt oli niivõrd hea, et lõime algselt plaanitust hoopis poole rohkem gruppe. Treeninggruppide tasemed on erinevad: päris algajad, harrastajad ja edasijõudnud. Katsetasime ka segagruppe, mis meeldivad rahvale. Liikmed käivad iganädalaselt kohal erinevatest Eesti paikadest – näiteks Saaremaalt, Rakverest ja Viljandist.”

“Laste ja noortega polnud võimalik kohe alustada, aga uuel hooajal on see kavas,” lisab äsja 46. sünnipäeva tähistanud Argo Arak. “Lisaks rannavolle treeningutele panime käima ka üldfüüsilise treeningu, mis toimub samuti liival. Teeme seda koostöös AAVSquad’i power-treeneri Helen Aaviga, kes, muide, ütles mulle, et ma olen kogu elu kätekõverdusi täiesti valesti teinud! Igatahes võeti see treening hästi vastu ja loodetavasti saame ka uuel hooajal sellega püsivalt jätkata. Üldfüüsiline vorm on oluline nii vigastuste ennetamisel kui ka soorituse maksimeerimisel.

Treeneriteks olid Volle Akadeemia esimesel hooajal võrkpallisõpradele tuntud nimed: Rauno Tamme, Andres Leismann, Laimons Raudsepp, Merilyn Jõearu ja Argo Arak.

“Rannavolle Akadeemiaga on väga huvitav, uus ja meeldiv kogemus olnud, seega suur tänu inimestele, kes selle teoks tegid. Rannavõrkpall on selle aastaga väga palju võitnud. Üllatas harrastajate kõrge tase ja ülim töökus. Suur kummardus ja aitäh kõigile osalejatele, kes tahavad ja jaksavad trennis käia,” on endine Eesti koondislane Tamme tänulik.

“Parimad hetked olid need, kui täiesti algajad tulid sügisel trenni ja kevadeks said ülaltserviga palli üle vōrgu,” lisab Jõearu. “Nendel hetkedel tundsin ise justkui lapsevanema uhkust. Ka ōnnestunud soorituse teinud täiskasvanu silmist oli näha lapselikku siirast rōōmu ja uhkust. Need hetked ilmselt ongi parimad treeneritöös, kui pole parasjagu võistlusi, millega enda õpilaste edu ja arengut mōōta. Minu treenerikarjäär ei ole veel olnud pikk, kuid sellise kollektiivi ja treenitavatega on kindlasti Volle Akadeemiat ees ootamas pikk ja edukas klubi tulevik rannavolle maastikul.”

Tuleviku osas on Argo Arak positiivne. “Ma arvan, et paljud püsiliikmeid jätkavad ja lisandub ka uusi soovijaid. Plaanis on avada ka paar laste- ja noortegruppi, kuhu juba varsti uueks hooajaks registreerida saab. Mul on hea meel, et rannavõrkpallihuvilisi järjest rohkem tekib ja ala ise järjest rohkem kõneainet pakub. Paraku varjutab helget tulevikku ka mõni murekoht, näiteks meid tugevalt puudutav treenerite puudus. Eks see on ala üleüldisem probleem, mis laieneb treeningute kvaliteedi ja jätkusuutlikkuseni, ent sekundiga seda ei lahenda. Samas teadvustame, et hetkeolukorrast oleme võtnud maksimumi, jätkame samas vaimus ning olen ülitänulik ja rahul Volle Akadeemia praeguse tiimiga. Kasutan võimalust neid tervitada ja tänada. Väga super seltskond!”

Suve treeningute osas võib Volle Akadeemiale julgelt oma huvist teada anda. Puhkused loovad korrapäraste treeningute korraldamisele hektilisust ning praegu on kava lahtine. Piisava huviliste arvu korral loome aga ka võistlusvõimaluste kõrvale treeningvõimalused.

Volle Akadeemia esimesele hooajale paneb punkti 29. mail Ülemiste Beach House’is toimuv Volle Akadeemia perepäev, kuhu nii oma liikmeid kui ka kõiki teisi oodatakse. Toimuvad näidistreeningud lastele kahes vanuserühmas, segaturniir täiskasvanutele (individuaalne registreerimine, tiimid teevad treenerid, oodatud mistahes mänguoskusega Akadeemia liikmed ning nende sõbrad), “Legendide lahing” Eesti valitsevate meistrite Argo Araku ja Urmas Piigi ning nende vastaste Kaarel Kaisi ja Andres Leismanni osalusel. Päeva modereerib ning mängu kommenteerib volleajakirjanik Karl Rinaldo. Päev lõpeb mõnusa sumina ja grilliga Ülemiste City territooriumil Big Green Egg’i salongi juures. Üritus on eelregistreerimisega, mille tähtaeg on 27. mail, seda saab teha siin.

Ürituse toetajad: Vitamiin Well, Estonian Meat House, Vino Nobile, Kooker minipannkoogid, Balsnack, LUUV, Big Green Egg ja Vino Nobile.

Jälgi Volle Akadeemiat infoga kursis olemiseks ka Instagramis ja Facebookis.

scroll to top