Nõmmistu ja Näfels viigistasid veerandfinaalseeria, Kollo ja Miilen samuti võidukad

Näfels ja Taavi Nõmmistu (rinnal Top Scoreri märk). | Foto: klubi koduleht

Euroopas pallivatest eestlastest said eile võidurõõmu tunda Kristo Kollo ja Galati, Kristiine Miilen ja Pannaxiakos ning Taavi Nõmmistu ja Näfels. Hanna Pajula koduklubi Michelbeke kaotas tabeli teisele naiskonna Bevereni Asterixile.

Rumeenia kõrgliigas sai hooaja 16 võidu Kristo Kollo koduklubi Galati Arcada, kes alistas 3:0 (25:21, 25:22, 25:14) turniiritabeli neljandal kohal asetseva Zalau. Eestlasest nurgaründajale anti hüppeliigesevigastuse tõttu puhkepäev. Mängu parim oli konkurentsitult 29 punktiga (+21) võitjate meeskonda kuuluv Niels Klapwijk. Zalaule tõi Gabriel Cherbeleata 14 punkti (+5).

Galatil on põhiturniiri lõpuni jäänud üks kohtumine ja tabelis nende esikohta keegi enam ohustada ei saa. Eestlase tööandja on kogunud 47 punkti.

Kristiine Miilen ja tema koduklubi Pannaxiakos sai eile Kreeka naiste kõrgliigas 3:0 (25:20, 25:19, 25:21) võidu Markopoulo  üle. Viljandlanna panustas võitu 14 punkti (+9). Nurgaründaja suutis punktiks lüüa 37 tõstest 12 (32%), lisa tuli kahe bloki näol. Võitjatele tõi enim punkte (19, efektiivsus +12) Ellen Amaral. Kaotajate tulemuslikem oli Asimina Nikologianni, kelle arvele kanti 17 silma (+7).

Paremusjärjestuses hoiab Pannaxiakos 20 punktiga kuuendat kohta.

Šveitsi kõrgliigas pidas teise veerandfinaalkohtumise Taavi Nõmmistu leivaisa Näfels, kes sai kodus 3:2 (25:20, 25:22, 19:25, 25:27, 15:13) võidu Kevin Saare endise koduklubi Luzerni üle. Nõmmistu realiseeris 30 tõstest 15 (50%), lisa tuli kahe ässa ja kahe bloki näol. Kokku Eesti diagonaalründajalt seega 19 punkti (+6). Kolme võiduni mängitava seeria järgmine kohtumine toimub 26.veebruaril. Avakohtumine lõppes Näfelsi 2:3 kaotusega.

Belgia naiste meistrivõistlustel sai teise kaotuse järjest Hanna Pajula koduklubi Michelbeke, kui jäi alla tabelis teist kohta hoidvale Bevereni Asterixile 0:3 (15:25, 20:25, 20:25). Nurgaründajana tegutsev Pajula viibis platsil kahes esimeses geimis, kus tõi kokku 4 punkti (-2). Eestlanna realiseeris 9 tõstest 3 (33%), lisa tuli ühe bloki näol. Kaotajatele tõi 10 punkti (+3) ka Milica Radovic. Asterixile tõi Paula Boonsta 12 punkti (efektiivsus +7)

Paremusjärjestuses paikneb Michelbeke 18 punktiga seitsmendal kohal.