Päeva täht | Kertu Laak sai kartusest üle ja näitas, miks ta mängib uuel hooajal tippliigas

Kertu Laak kandis Horvaatia vastu liidrirolli kenasti välja. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusnaiskond teenis Budapestis jätkuvatel Euroopa meistrivõistlustel eile teise kaotuse, jäädes 1:3 (-18, -17, 26, -12) alla Horvaatiale.

Päeva täht: Kertu Laak

Pärast ebaõnnestunud avamängu, kus Kohilast pärit naine realiseeris 16 tõstest vaid 1, jättis Andrei Ojamets Laagi Horvaatia matšis oodatult pingile. Teda asendanud Kristel Moor ei alustanud kohtumist aga loodetud moel ja nii sai Laak juba avageimi lõpus võimaluse tõestada, et Ungari vastu tehtu ei kajastanud tema tegelikku taset.

Laak sekkus mängu ja hakkas tasapisi nii enesekindlust kui mängutunnetust koguma. Kolmandas geimis, mil horvaadid juba mõne vahetusmängija väljakule tõid, suutis Laak lõpuks oma mängu käima saada. 188-sentimeetrine diagonaalründaja realiseeris kolmandas geimis 6 tõstest suisa 5 (83%), lisaks tõi ta 2 punkti serviga ja 1 punkti blokiga. Just eelkõige tänu temale õnnestus Eestil endast suurema ja tugevama Horvaatiaga geimi lõpuni sammu pidada, kaks matšpalli päästa ja ajalooline geimivõit teenida. Kogu mängu peale kogunes Laagi arvele lõpuks meie parimana 13 punkti (+8). Tegu on ühtlasi meie EM-finaalturniiri ajaloo parima punktisaagiga.

“Eks ma üritasin teha esimesest mängust järeldused. Kartsin avakohtumises ilmselt rohkem. Värin oli sees, kuigi ise ei tahtnud seda tunnistada. Aga kui täna väljakule tulin ja meie fänne nägin, siis sain aru, mille eest ma väljas olin. See pole individuaalne asi, vaid võistkonna värk,” ütles Soome meistriliiga tänavune esipommitaja pärast mängu.

Uuel hooajal hakkab Eesti võrkpalli viimaste aastate suurim talent mängima Itaalia kõrgliigas, mida peetakse naiste võrkpallis maailma üheks tugevamaks, kui mitte tugevaimaks liigaks. Saab näha, kas eestlannast kujuneb Põhja-Itaalias Torino külje all asuva Chieri väikelinna kangelanna või mitte. Naiste võrkpall on 36 000 elanikuga linnas igatahes A ja O. EM-finaalturniiril saab Laak juba väga hea ettekujutuse sellest, mis tasemel vastased teda Itaalias ees on ootamas.