fbpx
Close

Prantsusmaa alustas olümpiapileti püüdmist võiduga Euroopa meistri üle

Prantsusmaa koondis tänasel mängul. | Foto: CEV

Täna algas Saksamaal Berliinis 2020. aastal Tokyos toimuvate olüpiamängude kvalifikatsioon meestele, kus Itaalia, Venemaa ja Poola kõrval pääseb suurturniirile veel vaid üks Euroopa riik. Kandidaate on järele jäänud aga kaheksa.

Meeskonnad on jagatud kahte alagruppi. A-alagruppi on paigutatud lisaks korraldajamaale veel ka Belgia, Sloveenia ja Tšehhi. Selles alagrupis on selge favoriit Sloveenia, kes tänavusel EM-il jõudis finaali, kus kaotati Serbiale. Samuti ei saa maha kanda tugevat Belgiat ja koduseinte toetust nautivat Saksamaad. Grupi autsaider peaks kõigi eelduste kohaselt olema Tšehhi.

B-alagrupis mängivad Serbia, Prantsusmaa, Bulgaaria ja Holland. Serblaste näol on tegemist tänavuste Euroopa meistritega, Prantsusmaa kubiseb staaridest, Bulgaaria võib heal päeval võita kõiki, kuid ilmselt jagavad nad koos Hollandiga grupis kahte viimast kohta.

Esimene kohtumine on selles alagrupis ka juba lõppenud, kui kahe soosiku heitluses alistas Prantsusmaa Serbia tulemusega 3:0 (25:21, 25:21, 25:22). Võitjate tulemuslikem oli Jean Patry 22 punktiga (+14). Serbiale tõi Nemanja Petric 14 punkti (+8).

Mõlemast alagrupist pääseb edasi kaks paremat. Alagruppide võitjad lähevad kokku teise koha saanud meeskondadega. Finaal toimub 10. jaanuaril.

Naiste turniiril Hollandis Apeldoornis hakkavad alates 7. jaanuarist piletit püüdma A-alagrupis Aserbaidžaan, Bulgaaria, Holland ja Poola. Kui vaadata puhtalt tänavuse EM-i tulemusi, siis grupi favoriitideks võib pidada Poolat (jõudis poolfinaalini, kus kaotati Türgile – toim.), Hollandit ja Burgaariat (mõlemad naiskonnad jõudsid veerandfinaali), kuid maha ei saa kanda ka väga tugevaid asereid.

B-alagruppi kuuluvad Belgia, Türgi, Horvaatia ja Saksamaa. Selle grupi selge favoriit on EM hõbe Türgi, kes ilmselt alagrupi ka võidab, kuid teise edasipääsukohale käib ülejäänud kolme naiskonna vahel kõva võitlus.

Sarnaselt meeste turniirile pääseb mõlemast alagrupist edasi kaks paremat. Alagruppide võitjad lähevad kokku teise koha saanud naiskondadega. Finaal toimub 12. jaanuaril.

 

 

scroll to top