Tartu volleetapil võit Eestisse ja Lätti, pronks suurüllatajatele

Turniiri kolm parimat paari. Esiplaanil Jaan Rebel võtmas vastu MVP auhinda

Laupäeval ja pühapäeval peeti Tartu rannakeskuses hooaja esimene Eesti rannavolle karikasarja etapp. Naiste arvestuses võtsid kindla võidu Heleene Hollas – Liisa Soomets. Meeste võidu viisid Lätti Arturs Rinkevics – Ardis Daniels Bedritis, kes alistasid finaalis Timo Lõhmuse – Dmitri Korotkovi.

Meeste finaal algas väga tasavägiselt ja tablool olid pikalt viiginumbrid. Geimi teises pooles suutsid lõunanaabrid hoida paaripunktist vahet ja geimi võita. Täna ka varasemalt esimestes geimides aeglasemalt käima saanud Timo Lõhmus – Dmitri Korotkov suutsid mitu korda teises geimis eduseisu jõuda, ent otsustavatel hetkedel esines Läti duo kindlamalt ja võitis finaali 2:0 (17, 18) . Meeste finaalis kohtunud mängijad olid kõik pigem noored – Korotkovi sünniaastaks on 1998 ja ülejäänud mehed on sündinud vahemikus 2000-2002. Arturs Rinkevics – Ardis Daniels Bedritis võitsid kevadel toimunud noorte U22 Euroopa meistrivõistlustel hõbemedali.

Meeste pronksikohtumises läksid vastamisi turniiri suurimad üllatajad Jaan Rebel – Cris-Karlis Lepp ja Kaur Erik Kais – Rasmus Meius. Seejuures pakkus pronksikohtumine palju huvitavaid pöördeid. Kais – Meius võitsid esimese geimi, juhtisid teiseski, ent kaotasid selle lõpuks 22:24. Otsustavas gemis oldi peal veel 14:9, kuid Rebel – Lepp tulid rongi alt välja ning võitsid otsustava vaatuse 17:15. Rebel teenis ka etapi kõige väärtuslikuma meesmängija tiitli.

Naiste turniiri finaal algas küll närviliselt ja mõlemad pooled patustasid sageli servivigadega. Geimi keskel suutsid Hollas – Soomets väikese vahe sisse teha ja võitsid geimi 21:15. Teises vaatuses enam küsimust ei tekkinud ja valitsevad Eesti meistrid Hollas – Soomets kindlustasid 21:11 seisuga turniirivõidu. Eesti esipaar ei loovutanud kahe päeva jooksul vastastele ainsatki geimi.

Poolfinaalides suutsid Renate Pikk – Juudit Kure-Pohhomov alistada tugeva Läti paari Luize Skrastina – Marta Ozolina seisuga 2:1 (15, -12, 9). Ozolina tunnistati ka turniiri väärtuslikeimaks naismängijaks. Lisaks individuaalsele tunnustusele võtsid lõunanaabrid koduteele kaasa ka pronksmedalid. Kolmanda koha mängus alistati 2:0 (11, 17) Merilyn Jõearu – Maret Kuuse.